Gå til innhold

Jeg skal få meg katter! :D


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

:hjerter_rundt:

Nydelige var de! Du kommer til å få det masse gøy med to pusefanter ;)

Gjest Bøllefrøet
Skrevet
:hjerter_rundt:

Nydelige var de! Du kommer til å få det masse gøy med to pusefanter ;)

Ja, det blir kjempemoro, gleder meg skikkelig.. :hoppe:

Endelig fått overbevist samboeren om å få katt :sjarmor:

:ler:

Skrevet

Hehe, ja ikke alltid like lett det der, det kan jeg skrive underpå. Men det er verdt det :ler:

Gjest Bøllefrøet
Skrevet

Hehe.. Hatt samme problem du og? Tok nesten ett år, men nå har jeg klart å overbevise han :ler:

Skrevet

Jepp! Tok ikke så mye til for å overtale han til den første katten. Den andre var det litt mer arbeid med.

Og nå er jeg midt i arbeidet med katt nummer 3 :ler:

Skrevet

Lykke til !

Det følger sååååå masse gleder med katt, nyt det !

Nå skal jeg kose med vår kose-gutt, han ligger i senga og ruller seg og ser på meg... :)

Skrevet

Har du tenkt på hvilket for du skal bruke ?

Gjest Bøllefrøet
Skrevet
Har du tenkt på hvilket for du skal bruke ?

Ikke tenkt så langt ennå, nei.. Har du noen tips? :)

Gjest Bøllefrøet
Skrevet
Jepp! Tok ikke så mye til for å overtale han til den første katten. Den andre var det litt mer arbeid med.

Og nå er jeg midt i arbeidet med katt nummer 3 :ler:

Hehe.. Det kan jeg tenke meg :ler:

Blir nok ikke flere enn to katter på meg da.. Ikke før vi får større leilighet/hus hvertfall ;) Da vil jeg ha flere :ler:

Skrevet

Så skjønne puser! Den ene minner meg veldig om min egen (hvit/tigerstripet). :hjerter_rundt:

Når det gjelder for så kan jeg anbefale IAMS tørrfor. Det har fungert veldig bra for vår katt. Også får han Whiskas våtfor i helgene (de pakkene med ca 10 små poser i) - det elsker han.

Gjest Bøllefrøet
Skrevet
Så skjønne puser! Den ene minner meg veldig om min egen (hvit/tigerstripet).  :hjerter_rundt:

Når det gjelder for så kan jeg anbefale IAMS tørrfor. Det har fungert veldig bra for vår katt. Også får han Whiskas våtfor i helgene (de pakkene med ca 10 små poser i) - det elsker han.

Takk for tips :) Setter pris på sånne tips :)

Skrevet

Enig i at IAMS er et bra og ikke minst billig for. Men mine katter tåler det ikke, hvertfall den ene blir fryktelig løs i magen av det. Så her er det bare Royal Canine som fungerer.

Riktignok så reagerer han likt på Hills med tunfisk, så det er nok heller han det er noe "feil" med enn foret ;)

Skrevet

Så heldig du er som skal få katter!

Det virker som tidligere eiere har vært seriøse, siden de både har kastrert og vaksinert. Det er jo positivt! Men kan ikke skjønne hvordan noen vil gi fra seg familiemedlemmer, det må være forf vanskelig. Vet ikke om jeg hadde klart å leve uten katt engang :tristbla:

Når det gjelder for bør du bruke det samme foret som de har fått tidligere for en periode. Særlig når de flytter kan det være lurt å ikke begynne å skifte for som kan gi problemer med magen i tillegg til det stresset det er å flytte. Etterhvert jan du skifte for, og jeg vil anbefale deg et for fra dyrebutikk/veterinær. Jeg har brukt både Royal Canin og Hills, og både jeg og kattene mine har vært fornøyd med dette foret. Du bør tenke på å gi dem et for som forhindrer overvekt, siden de kun bor inne. Dessuten vil en langhåra innekatt få i seg mye pels som kan danne hårballer i magen. Du kan enten kjøpe kattemalt i dyrebutikken og gi separat, ellers finne det eget hariballfor.

Lykke til, det er så enormt mye glede med katt. Men også mye arbeid med innekatter i form av aktivisering osv :)

Gjest Miloine
Skrevet

Gratulerer og gled deg!

Har 3 katter selv.

Så på bilde av de skjønne kattene, og det ser ut som det er blanding av en skogkatt (utrolig høye ører og dusker som står ut av dem)

Nydelige puser - jeg elsker katter og er vokst opp med foreldre som driver egen katteklubb.

Skrevet

Gratulerer så mye med skjønnhetene! Helt nydelige var de :)

Måtte bare si at jeg blir så glad over å se at noen velger voksne katter som er satt ut til omplassering i stedet for bare kattunger... Hjertet mitt bare verker når jeg ser de nydelige voksne kattene som ingen vil ha og som ender opp med å bli avlivet, bare fordi de aller fleste gjerne vil ha søte kattunger i stedet.

Jeg snakker av erfaring, det er ikke lett å gi bort voksne katter! (moren min har en nydelig blågrå pelsball av en hunnkatt som ser ut til å måtte avlives snart, fordi hun ikke går sammen med de andre kattene hennes :icon_frown: )

En god klem til deg :kose: , her gjorde du en god gjerning samtidig som du får to nydelige tilskudd til familien!

Det er jo så mange fordeler med å få en voksen katt i stedet for en kattunge... Kattunger kan faktisk være ganske krevende, særlig hvis man har liten plass.

PS - Miloine: moren min sitter også i styret i en katteklubb, så jeg har vokst opp i det samme miljøet selv ;)

Skrevet

Gratulerer med flotte katter :)

Jeg vil anbefale Royal Canin.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...