Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor langt ned i pris må jordbærene for at du skal synes at det er akseptabelt å kjøpe større mengder bær for å sylte/safte?

Akkurat nå koster bærene 69,- pr kurv her, det er selvsagt helt uaktuelt å kjøpe for å lage syltetøy av. Men hvilken pris kan man forvente at blir bunnpunket i år?

Skrevet

Jeg lager av egne bær, men kan nevne at jeg de siste årene har begynt å blande inn rabarbra (egen der også, men koster ikke mye).  Jeg bruker forholdet 500g jordbær, 500g rabarbra og 400g sukker (da er 35 g pektinpulver passe) men ellers som beskrevet her https://matpaabordet.no/2010/07/23/jordbaer-og-rabarbrasyltetoy-med-litt-vanilje/

Jeg begynte med dette for å få brukt opp rabarbraen. Synes det i praksis smaker som jordbærsyltetøy, men med en lite snert av rabarbra. 

Skrevet

Nå er de nede i 59,- pr kurv, fortsatt for dyrt for sylting synes jeg. Hva blir laveste pris i år, mon tro?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...