Gå til innhold

Medisiner som ikke tåler over 25 grader og sommervarme?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hvordan i all verden gjør dere det når dere skal ut?

Min første sommer med astmamedisin i gassform, og meldt over 30 grader her nå. Hjemme kan jeg jo ha den i kjøleskapet. Men om så jeg bare skal på butikken må jeg ha med anfallsmedisinen. Og jobb og alt.

 

 

Anonymkode: e35ab...dfd

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Liten kjøleboks, kjøpes både på HM home og diverse interiørbutikker. Eller høre med apoteket om de har noen tips.

Anonymkode: 5a5fb...5ec

  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet

Kjølemappe fra apoteket?

Anonymkode: fe105...f0b

  • Nyttig 2
AnonymBruker
Skrevet

Liten termoveske og mellom to bokser drikke. Så er du klar for både medisinbruk og at du blir tørst. Be arbeidsplassen om å kjøpe kjøleskap, eller lån plass i kantine-kjøleskapet.

Anonymkode: e5a3e...476

  • Nyttig 1
Skrevet

Jobben har vel kjøleskap? Hvis ikke kan det kjøpes inn, er jo flere grunner til å ha det, oppbevaring av niste og drikke. 

Du kan kjøpe små kjøleposer på apotek som ihvertfall er beregnet på insulin. 

Du kan også kjøpe matboks eller matpose som du kan ha fryseelement inni. Jeg har flere sånne, de holder ihvertfall maten kald i mange timer. 

  • Nyttig 1
  • 5 uker senere...
AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (På 16.6.2023 den 16.13):

Kjølemappe fra apoteket?

Anonymkode: fe105...f0b


Hadde jeg aldri hørt om - tusen takk for tipset!

Hatt dårlig samvittighet for ikke å ha gitt tilbakemelding i tråden, men hatt god nytte av flere av rådene her i somme, takk! :)


 

Anonymkode: e35ab...dfd

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...