Gjest Frustrert frøken_30 Skrevet 10. januar 2006 #1 Skrevet 10. januar 2006 Noen som kjenner en god synsk person som kan hjelpe meg her? Fakta: Slutt mellom meg og samboer (eksen) for 4 mnd siden Møtte ny type like etterpå Stormforelsket i ny type, han er jo så perfekt, og har begynt å bli glad i han MEN klarer ikke glemme eksen min Eksen min er ikke perfekt og vi har gått igjennom en del vanskelig saker Tror nok at jeg innerst inne elsker eksen min, men ser at vi har feil i forholdet Ingen er jo perfekte Skal jeg velge den nye som er "perfekt" eller skal jeg gå tilbake til han som ikke er perfekt, men som jeg elsker likevel? Dette er fryktelig vanskelig , begge vil ha meg, men jeg må jo velge kun en av de. Så er det noen som er synske og kan fortelle hva som blir det beste for meg? Tar gjerne imot meningene til synsere også
Gjest gjest1 Skrevet 10. januar 2006 #2 Skrevet 10. januar 2006 Jeg ville satset på han nye. Hvis ikke så kan det hende det skjærer seg med eksen igjen, og da har du mistet begge sjansene.
Gjest Frustrert frøken_30 Skrevet 10. januar 2006 #3 Skrevet 10. januar 2006 Men tenk viss det skjærer seg med han nye og da har jeg mistet den gode, gamle og trygge eksen.....
Gjest Gjest Skrevet 10. januar 2006 #5 Skrevet 10. januar 2006 Men tenk viss det skjærer seg med han nye og da har jeg mistet den gode, gamle og trygge eksen..... ← Det er jo (minst) en grunn til at det er slutt mellom deg og eksen. Men vi er nok innrettet slik at når man først har blitt glad i noen så tar det ofte litt tid å komme over de følelsene. Det er helt normalt at man savner og tenker på eksen selv om det er slutt, og selv om man også skjønner hvorfor det ikke funka. Utover det er det umulig for meg (som nok ikke er spesielt synsk) å påstå at du må satse på den nye eller gå tilbake til eksen. Noen finner jo faktisk tilbake til hverandre, men det krever at begge skjønner hvorfor det ble slutt i første omgang.
Gjest Gjest Skrevet 10. januar 2006 #6 Skrevet 10. januar 2006 Han nye er nok ikke perfekt, han heller, skal du se. Har har bare feil som du ikke har sett enda.... Men jeg er egentlig imot å bli sammen med ekser, da, det var vel en grunn til at det ble slutt? Og det skal mye til for at dere begge blir kvitt feilene deres som gjorde at det ble slutt, det er ikke gjort i en håndvending!
Lipstick Skrevet 10. januar 2006 #7 Skrevet 10. januar 2006 Jeg ville helt klart valgt den nye Min erfaring er at folk som har vært kjærester, går fra hverandre og blir sammen igjen, har en tendens til å gjøre akkurat de samme feilene i forhold nr. 2.
Cata Skrevet 10. januar 2006 #8 Skrevet 10. januar 2006 Jeg er ikke det minste synsk, men du skriver jo selv at det er eksen du elsker, så ville det ikke vært naturlig å ta en prat med ham for å se om dere kan jobbe med det som gikk galt da dere var i et forhold. Jeg synes ikke du skal satse på "den nye" før du eventuelt er kvitt følelsene for eksen.
Gjest *Snart medlem* Skrevet 11. januar 2006 #9 Skrevet 11. januar 2006 Det er vel en grunn til at det ble slutt, eller? Det er normalt å sammenligne den nye med den gamle, men forsøk å se litt mer nyansert på det. Sitt deg ned og tenk gjennom hvilke kvaliteter begge har - uten å legge inn noen følelser. Du kjenner jo eksen mye bedre, så det er vanskelig å gi slipp på de følelsene som eksisterte der, og samtidig blir du hele tiden minnet på dem når du får lignende følelser for en ny. Jeg var i denne situasjonen for noen år siden, og valgte den nye. Jeg lærte å se på følelsene mine og de to mennene med saklige øyne, og valgte det som var rett for meg. Har stadig et godt forhold til eksen min og er veldig glad i ham, men i dag forstår jeg at det er helt andre følelser enn de jeg har for min nåværende samboer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå