AnonymBruker Skrevet 7. juni 2023 #1 Skrevet 7. juni 2023 Spiser du skalken, eller kaster du den i søpla? Og hva med pizzaskorpen, spiser du den? Anonymkode: ad803...aed
AnonymBruker Skrevet 7. juni 2023 #2 Skrevet 7. juni 2023 Ja til både skalken og pizzaskorpen, det er jo den beste delen😄 Anonymkode: 8b2dc...7ab 4
AnonymBruker Skrevet 7. juni 2023 #3 Skrevet 7. juni 2023 Elsker skalken med litt nøttesmør på! Anonymkode: 26a58...51a
AnonymBruker Skrevet 7. juni 2023 #4 Skrevet 7. juni 2023 Ja. Spiser skalken, men synes de andre skivene er bedre. Pizzaskorpe elsker jeg. Kan ofte være den beste biten av pizzaen dersom den er lagt korrekt. Anonymkode: c1b71...3fb
AnonymBruker Skrevet 7. juni 2023 #5 Skrevet 7. juni 2023 Ja. Man kaster ikke mat. Anonymkode: 0c35d...ea0
Million Skrevet 7. juni 2023 #6 Skrevet 7. juni 2023 Ja, jeg spiser alltid skalken på brødet. Synes ofte den er best! Pizzaskorpene spiser jeg ofte også, men noen ganger lar jeg dem ligge hvis jeg ikke er så veldig sulten. Da spiser jeg kun den delen med pålegget på. Er jeg veldig sulten går alt ned.
Taluno Skrevet 7. juni 2023 #7 Skrevet 7. juni 2023 Både og! Det finnes jo utallige varianter av brødskorper og pizzaskorper. Noen pizza har skikkelig god skrope, noen har helt ok skorpe, og noen har absolutt ikke god skorpe. Brød spiser jeg stort sett skorpen av ja, for jeg velger brød som har god skorpe. Men har flere ganger smakt brød som har skikkelig seig skorpe som man knapt kan tygge, eller skorpe som er så hard at man kutter seg i leppa.
AnonymBruker Skrevet 7. juni 2023 #8 Skrevet 7. juni 2023 Nei, helt uaktuelt. Skalken på brødet duger kun som fuglemat. Kan spise skorpe på pizza når den er hjemmelaget men på kjøpepizza hvor det er mye skorpe lar jeg den ligge. Anonymkode: 0a579...128
tussi680 Skrevet 7. juni 2023 #9 Skrevet 7. juni 2023 Ja, fordi jeg tenker på at det er mange som ikke har den muligheten. Mange lever kun på en skalk muligens og, i løpet av dagen. Den dagen det blir krig tenker jeg at man spiser skalken jeg, alle sammen, for å overleve.
Arkana Skrevet 7. juni 2023 #10 Skrevet 7. juni 2023 Nei, jeg spiser ikke skalken på brødet. Maler den til smuler og bruker til panering så ingenting kastes her. Skorpen på pizza spises.
AnonymBruker Skrevet 7. juni 2023 #11 Skrevet 7. juni 2023 Skalkene får fulgene utenfor huset. Bor landlig, så absolutt ingen naboer som blir påvirket. Anonymkode: bf068...034
cleangal Skrevet 7. juni 2023 #13 Skrevet 7. juni 2023 Selvfølgelig gjør jeg det! Vokste opp i en husholdning med bare en inntekt (helt vanlig på 70-tallet), og det å ikke spise brødskalker og skorper var uhørt. Når det gjelder pizza er det jo kanten som er det beste på hele pizzaen.
Mardina Skrevet 7. juni 2023 #14 Skrevet 7. juni 2023 Spiser ikke skalken vanligvis nei. Den og pizzaskorpen går stort sett i søpla, men det hender at bikkja får det også.
Gjest EmKay Skrevet 7. juni 2023 #15 Skrevet 7. juni 2023 Pizzaskorper - oh yes, de er jo de beste. Skalken - kun på nystekt, digg brød, da blir det jo litt som et rundstykke. Spiser den ikke på et vanlig, mykt kneippbrød.
tonebelinda Skrevet 7. juni 2023 #16 Skrevet 7. juni 2023 Skorpen på pizza er jo det beste, så ja, den spiser jeg. Skalken på brødet, når brødet er nytt, så er skalken det beste, så den først skalken spiser gjerne jeg. Den siste, når brødet er noen dager gammelt synes ikke jeg er så god, men den spises, av samboeren
AnonymBruker Skrevet 7. juni 2023 #17 Skrevet 7. juni 2023 1 hour ago, AnonymBruker said: Nei, helt uaktuelt. Skalken på brødet duger kun som fuglemat. Kan spise skorpe på pizza når den er hjemmelaget men på kjøpepizza hvor det er mye skorpe lar jeg den ligge. Anonymkode: 0a579...128 Duger ikke som fuglemat. Fugler skal ikke ha brød! Anonymkode: cf2c7...641 1
Hoppetaujenta Skrevet 7. juni 2023 #19 Skrevet 7. juni 2023 Spiser alltid skalker og skorper på brød; det er en del av spisegleden. Alltid på pizza`n også...men da må den være kjøpt på peppes eller en av de andre stedene som lager skikkelig pizza. Frossenvariant rører jeg ikke og hjemmelaget med kjempesvulmende tørr deigkant klarer jeg ikke å kjempe meg igjennom.
AnonymBruker Skrevet 7. juni 2023 #20 Skrevet 7. juni 2023 Spiser alltid skorpen fordi glutenfritt brød koster flesk. Anonymkode: 46552...05f
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå