Gå til innhold

Endring av eier på katt


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei, må man til dyrlege for å kunne endre eier som står på chip? Var mamma som hadde katten og chippet den, men jeg tok over fordi mamma ikke hadde tid til det. Mamma bor 7 timer unna, og vi har lite kontakt, er hun nødt til å ha noe skriv/være med?

Anonymkode: 4ef0f...50f

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

All info jeg har funnet ved å google i 5 minutter tilsier at det er registrerte eier (altså din mor) som må gjøre eier endringen på chipen.

 

Ref disse tingene:
 

 

https://www.anicura.no/behandlinger/katt/id-merking-katt/

"Organisasjonen DyreID styrer denne databasen, og alle numrene er søkbare. Eier må selv sørge for å holde informasjonen der oppdatert, og adresseforandringer og nytt telefonnummer må meldes inn til DyreID. "

 

https://www.dyreid.no/hjelp-eierskifte/32-hvordan-foreta-eierskifte-av-et-kjaeledyr.html

"For å få omregistrert et dyr til ny eier må det foretas et eierskifte av selger/registrert eier. Eierskiftet gjøres av selger digitalt via sin «Min side»."

Anonymkode: b8348...f0a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...