Gå til innhold

Er det sunt å flytte?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Er det sunt å flytte litt unna der man vanligvis bor? Eller flytte i nærheten av tidligere bosted? 
 

Hvordan vet man hvor man skal bo ? Hvordan vet man at man trives på ett sted kontra ett annet sted?

Anonymkode: b1b4e...d2d

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Vet bare at jeg trives her jeg bor nå. Og det er i området hvor jeg vokste opp. Synes det er bedre å kjenne området, minner og alt som jeg forbinder til ulike steder jeg omgås, enn å flytte til et helt fremmed sted.

Anonymkode: 17b19...806

  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet

Livet er dødelig i utgangspunktet. 

 

At folk gjør de samme tingene store deler av livet, innenfor noen få kvadratkilometer. Er ikke noe nytt.

Om det er sunt?

Majoriteten i As Norge er overvektige, sliter med et eller annet.

 

Sikkert sunt å flytte. Tror det. 

Alt som er nytt, er bra.

 

 

 

Anonymkode: 1caf7...75e

  • Hjerte 1
Skrevet

Om det er sunt å flytte??

Tja, det kommer vel an på hva man flytter fra og hva man flytter til.

Om man plages av støy, forurensning, kakkerlakker, muggsopp, deprimerende omgivelse, ensomhet, stalkere eller nabokjerringa, eller bor i litt for bekvem avstand til f.eks svigers, kan det sikkert være en viss helsegevinst i å flytte.

På den annen side, om flytting medfører uhorvelig lang pendleravstand til jobb, barnehage, skole, ødelagt økonomi eller varige konflikter med øvrige husstandsmedlemmer kan det være at vinninga går opp i spinninga.

Har man derimot ingen slike problemer, må man ta med i betraktningen at flytting gjerne medfører en viss kostnad. Men har man mer penger enn man vet hva man skal gjøre med, kan man jo glede seg over at eventuelle eiendomsmeglere og flyttefolk får det litt bedre, og god samvittighet er bra for nattesøvnen som igjen er bra for helsa.

Gjør man flyttejobben selv, vil man få en del styrketrening, men om man er veldig utrent i utgangspunktet kan man fort ødelegge ryggen så der er det vel litt både og.

Om man vil like seg på et nytt sted er vanskelig å vite før man har prøvd. Dessverre er det få (om noen) boligselgere/-utleiere som tilbyr prøveboing. Men en mulighet er jo å leie en (ferie)leilighet på stedet på korttidskontrakt så får man iallfall et innrykk av stedet om ikke av en eventuell ny bolig.

AnonymBruker
Skrevet

Om det bedrer livskvaliteten så er det vel sunt. 

Anonymkode: cfd08...ffb

AnonymBruker
Skrevet

Det kan være, hvis man er lei. Forsøk å leie et sted først for å se hvordan det går

Anonymkode: f0600...13f

AnonymBruker
Skrevet

Komer an på hvor mye radon det er på det nye stedet kontra det gamle.

Anonymkode: d6743...e45

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...