Knøttet Skrevet 6. januar 2006 #1 Skrevet 6. januar 2006 Jeg blir veldig lett svimmel og kvalm, men bare i enkelte tilfeller. Sånn som idag, da jeg var på kino og filminga var litt rundt og rundt og slik- jeg ble først svimmel og så ganske kvalm .. heldigvis ble jeg ikke så dårlig at jeg måtte gå, men det har jeg blitt tidligere. Skikkelig ekkelt og skikkelig irriterende! Blir også veldig lett svimmel/kvalm av ting som å snurre rundt og rundt (danset ballett engang i tida- ble svimmel av piruetter) ellers blir jeg relativt lett bil/buss/fly/båtsyk, men ikke alltid! Lurer veldig på hva dette kommer av ...
Dagoberta Skrevet 6. januar 2006 #3 Skrevet 6. januar 2006 Hvis du lett blir svimmel når du reiser deg opp, er det sannsynligvis lavt blodtrykk. Men hvis du blir svimmel og kvalm av å snurre rundt og av å reise, så høres det mer ut som at balansenerven din er opphavet.. Men hva man kan gjøre med det, aner jeg ikke :klø: er det verre hvis du er skrubbsulten eller stappmett?
Knøttet Skrevet 6. januar 2006 Forfatter #4 Skrevet 6. januar 2006 Hvis du lett blir svimmel når du reiser deg opp, er det sannsynligvis lavt blodtrykk. Men hvis du blir svimmel og kvalm av å snurre rundt og av å reise, så høres det mer ut som at balansenerven din er opphavet.. Men hva man kan gjøre med det, aner jeg ikke :klø: er det verre hvis du er skrubbsulten eller stappmett? ← ja, tror det er verre om jeg er sulten ... jeg blir iallfall svimmel/kvalm av "bare" å være sulten til tider .. var det idag- det kan ha påvirket meg også. Ellers har jeg også sannsynligvis lavt blodtrykk- blir iallfall veeeeldig slapp noen ganger, så slapp at jeg må sette meg ned for å ikke besvime (føles iallfall slik)
reddelinnea Skrevet 7. januar 2006 #5 Skrevet 7. januar 2006 Kanskje kan det være angst? Jeg blir ivertfall svimmel og kvalm når jeg får enda mer angst. Vondt at du også er svimmel og kvalm. Ja, maten kan også være en årsak. Håper det ordner seg for deg.
Dagoberta Skrevet 7. januar 2006 #6 Skrevet 7. januar 2006 ja, tror det er verre om jeg er sulten ... jeg blir iallfall svimmel/kvalm av "bare" å være sulten til tider .. var det idag- det kan ha påvirket meg også. Ellers har jeg også sannsynligvis lavt blodtrykk- blir iallfall veeeeldig slapp noen ganger, så slapp at jeg må sette meg ned for å ikke besvime (føles iallfall slik) ← Jeg tror det kanskje kan være at balansenerven din gjør at du blir litt lettere svimmel og kvalm enn folk flest, eller at det kan være at du spiser litt mindre enn hva du forbruker av energi - eller lavt blodtrykk. Eller en kombinasjon av en eller flere av diss tingene, så om du går til legen finner h*n sikkert ut mer, sånn at du enten blir kvitt problemet eller finner en måte å leve med det på sånn at du ikke blir så plaget. Lykke til
Gjest gjest1 Skrevet 7. januar 2006 #7 Skrevet 7. januar 2006 Få sjekket for Meniers også....... Feil på væskebalansen i balasneorganet som gir kvalme og følelsen av svimmelhet. Gjerne kombinert med "øresus", som ikke trenger å være "susing", kan godt være en skarp/høy tone.
Shoegal Skrevet 7. januar 2006 #8 Skrevet 7. januar 2006 (endret) Har du sjekket blodprosenten? Endret 7. januar 2006 av shoegal
Knøttet Skrevet 7. januar 2006 Forfatter #9 Skrevet 7. januar 2006 Takk for svar, alle sammen! Kan nok ha noe med hvor ofte og hvor mye jeg spiser- hvis jeg ikke spiser på en god stund kan jeg bli skikkelig svimmel og kvalm (heldigvis aldri så ille at jeg kaster opp) Blodprosenten har jeg ikke sjekket ... er litt forvirra angående blodlager, blodprosent og alt det der. Sannsynligvis er jeg blodfattig (har vært det siden jeg var liten) men jeg vet ikke 100%, tror ikke legen sjekket det sist jeg var der. Høres nesten ut som jeg må ta meg en tur til legen ... æsj. Liker ikke blodprøver- har hatt angst for det, men nå takler jeg de, såvidt. til alle sammen for god respons og tilbakemeldinger!
Knøttet Skrevet 7. januar 2006 Forfatter #11 Skrevet 7. januar 2006 Har du hatt virus på balansenerven? ← Ikke som jeg vet om, iallfall ... hvordan sjekker legen dette eventuelt?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå