Gå til innhold

Angående hussalg når kjøper ikke har vært på visning


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Vi har fått inn bud på huset, som har ligget til salgs endel måneder. Budgiver har ikke vært på visning, de har med andre ord ikke sett huset.

Kan de da klage på type bruksmerker og slik? Vi har jo hatt takstmann , og sammen med henne gått over hele huset. Hun målte også fukt i ulike vegger og våtrom, dette var det ikke noe av. Men litt bruksmerker er det jo, etter tre unger som har vokst opp i huset🙈.

Faren min mener vi bør sparkle noen plasser, men jeg mener vi ikke trenger det da dette er noe vi ikke har lagt skjul på under visninger. Hva er rett?

Anonymkode: 9d815...0cf

Videoannonse
Annonse
Skrevet

De kan ikke klage på ting de burde sett på visning eller står nevnt i takstrapporten.  

  • Liker 7
  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet

Nei. De kan ikke reklamere på noe som de har hatt mulighet til å se på visning. De tar dermed selv en høy risiko ved å by uten å ha sett huset.

Anonymkode: c8ef7...a57

  • Liker 6
  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet

Når du selger til noen som ikke har vært på visning er du bedre sikret enn de fleste mot noen aftermath.

Anonymkode: 7f40b...c54

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Kjøper har vel en undersøkelsesplikt. Om de selv har valgt å ikke dra på visning, så er det også deres risiko. 

Alle brukte hus har merker... 

Anonymkode: f7e38...fa3

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...