Gjest Gjest Skrevet 4. januar 2006 #1 Skrevet 4. januar 2006 Har akkurat pusset opp kjøkkenet. Kjøpte ny vask som er underlimt i benkeplaten (den er limt fast under og helt umulig å få av). Etter et par ukers bruk ser den slitt ut. Den er full av vannmerker og har blitt grå. Min gamle vask som var over 20 år var faktisk finere. Er det noen som vet om noe middel jeg kan bruke, eller bør jeg klage på hele greia?
Gjest gjesten Skrevet 4. januar 2006 #2 Skrevet 4. januar 2006 Prøv å skrubbe vasken med stålull. Det er mye som setter seg på/i/rundt en kjøkkenvask og den holder seg ikke ren i all evighet uansett hvor ny den er Dessuten er ofte gamle ting, som den forrige kjøkkenvasken din, av mye bedre kvalitet enn dagens.
Gjest Gjest Skrevet 4. januar 2006 #3 Skrevet 4. januar 2006 Takk for svar. Har tenkt på stålull, men er det ikke slik at det "sliter" på stålet i vasken?
Gjest Gjest Skrevet 4. januar 2006 #4 Skrevet 4. januar 2006 Glemte å legge til at jeg har sett nye vasker fra en annen produsent som er mye penere. Vasken jeg kjøpte skulle ha beste kvalitet, men jeg er ikke så sikker lenger.
Gjest vimse Skrevet 4. januar 2006 #5 Skrevet 4. januar 2006 Har du prøvd med stålglans/stålpleie? Vasken min er gammel, 24 år faktisk, men var såpass pen at vi valgte å ikke kjøpe ny når vi pusset opp kjøkkenet. Jeg har en flaske Jordan Stålpleie, som jeg med jevne mellomrom bruker. Smører middelet inn på vasken med en fuktig klut, lar virke litt og tørker av igjen. Pleier etterpå å tørke av med ren fuktig fille, for å få vekk støv osv etter middelet, men det står veiledning bak på flasken. Blir fint resultat!
Gjest Gjest Skrevet 4. januar 2006 #8 Skrevet 4. januar 2006 Da skal jeg se etter det neste gang jeg skal i butikken. Takk
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå