Gjest Gjesta Skrevet 3. januar 2006 #1 Skrevet 3. januar 2006 http://www.dagbladet.no/dinside/2006/01/03/453732.html Endelig!
Gjest Carmensita Skrevet 3. januar 2006 #2 Skrevet 3. januar 2006 Herlig! He he. Neste måned er det kanskje ikke så sunt igjen?
Gjest Gjest Skrevet 4. januar 2006 #5 Skrevet 4. januar 2006 Spis, drikk og vær glad, for imorgen er det kanskje usunt igjen!
Leo Skrevet 4. januar 2006 #7 Skrevet 4. januar 2006 God å se at gamle Norum (Som alltid har holdt seg til den samme teorien...) har litt rett igjen! Som kvinne kommer jeg aldri til å slutte å spise mye "langsomme" karbohydrater som i f.eks. korn, belgfrukter osv., men jeg lurer litt på årsaken til at menn anbefales å ha det samme kostholdet som kvinner. Jeg kjenner ikke en eneste mann som noengang har hatt virkelig lyst på salat til middag og skulle de finne på å spise det, er de sultne en halv time etterpå. Hva med om noen ganske enkelt fant ut at menn og kvinner var forskjellige også ernæringsmessig sett? (I de oppskriftene jeg ser skal bare mannens kjøttmenge økes en smule... Jeg tror ikke det er så enkelt!)
Iceglow Skrevet 4. januar 2006 #8 Skrevet 4. januar 2006 Som kvinne kommer jeg aldri til å slutte å spise mye "langsomme" karbohydrater som i f.eks. korn, belgfrukter osv., men jeg lurer litt på årsaken til at menn anbefales å ha det samme kostholdet som kvinner. Jeg kjenner ikke en eneste mann som noengang har hatt virkelig lyst på salat til middag og skulle de finne på å spise det, er de sultne en halv time etterpå. Hva med om noen ganske enkelt fant ut at menn og kvinner var forskjellige også ernæringsmessig sett? (I de oppskriftene jeg ser skal bare mannens kjøttmenge økes en smule... Jeg tror ikke det er så enkelt!) ← Da har du ikke møtt meg og samboeren min Hos oss er det totalt omvendt, jeg er den som liker tung fet mat, og han som knasker selleri (Og om noen er nysgjerrige, han er i øvre sjikt av normalvektig, og jeg tviler på han sliter med en maraton om han gidder, og jeg har ørlite for mye til å være helt fornøyd, får se om jeg får lirket av et par kilo i løpet av året )
Gjest Gjest Skrevet 4. januar 2006 #9 Skrevet 4. januar 2006 ...og idag tilbakevises gårsdagens påstand... http://www.dagbladet.no/dinside/2006/01/04/453828.html
Catus Skrevet 4. januar 2006 #11 Skrevet 4. januar 2006 Jeg gir i grunen blaffen i om poteter er sunt eller ikke. Jeg spiser det jeg synes er godt uansett! Gidder ikke bruke min dyrebare tid her på jord på å bekymre meg for hva som er sunt og ikke sunt og å ikke kunne spise for å kose meg. Enten det gjelder poteter eller sjokolade..
la_luz Skrevet 5. januar 2006 #12 Skrevet 5. januar 2006 Gidder ikke bruke min dyrebare tid her på jord på å bekymre meg for hva som er sunt og ikke sunt og å ikke kunne spise for å kose meg. Enten det gjelder poteter eller sjokolade.. Hehe.gif Grunnen til at folk bryr seg (meg selv inkludert) er at de tror at at sunt kosthold fører til at vi får mer dyrebar tid på jorden. Mindre sajngse for livsstilsykdommer ->frisk-> lever lenger. Nå er selvfølgelig ikke sunt kosthold noen garanti, men jeg velger å satse på at det fører til bedre livskvalitet for meg. For andre er fører sjokoldade til bedre livskavlitet :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå