Gjest gjesta Skrevet 3. januar 2006 #1 Skrevet 3. januar 2006 hehe, alt eg finne på å undre meg over.. men før i tida sank oboyen i melkeglaset kjappt, og eg kunne røre.. no tar det laaang til og klumpa seg på toppen... irriterande
Gjest gjesta Skrevet 3. januar 2006 #4 Skrevet 3. januar 2006 kanskje nesquick (?) synke fortare.. men syns ikkje den e like go!
Gjest gjesta Skrevet 3. januar 2006 #7 Skrevet 3. januar 2006 da blir det no IVETTFALL klumpa!! om eg ikkje putta det i blenderen først
Gjest gjest1 Skrevet 3. januar 2006 #8 Skrevet 3. januar 2006 Jeg rører oboyen ut i litt melk nederst i glasset før jeg fyller opp med resten av melken. Vips: klumpefri oboy.
Gjest gjesta Skrevet 3. januar 2006 #9 Skrevet 3. januar 2006 Jeg rører oboyen ut i litt melk nederst i glasset før jeg fyller opp med resten av melken. Vips: klumpefri oboy. ← det va no virkelig smart.. skal eg teste ut:)
Gjest Gjest Skrevet 3. januar 2006 #10 Skrevet 3. januar 2006 Kanskje de hadde i noen "hurtigoppløsningsingredienser" tidligere, som nå ikke er tillatt pga helseskade?
Trampe Skrevet 3. januar 2006 #11 Skrevet 3. januar 2006 Er dere gærne? Det er jo sjokoladeklumpene som er gode jo!
Gjest gjesta Skrevet 3. januar 2006 #13 Skrevet 3. januar 2006 Er dere gærne? Det er jo sjokoladeklumpene som er gode jo! ← Dei e berre irriterande spør du meg!
Malama Skrevet 3. januar 2006 #14 Skrevet 3. januar 2006 Vel, "ferskt" pulver, altså ny pakke, synker mye fortere enn det som har stått i skapet en stund i alle fall... så det hjelper å drikke MASSE sjokomelk da
Impala Skrevet 4. januar 2006 #15 Skrevet 4. januar 2006 Er dere gærne? Det er jo sjokoladeklumpene som er gode jo! ← De syns jeg ekkle og fryktelig søte. Vel, "ferskt" pulver, altså ny pakke, synker mye fortere enn det som har stått i skapet en stund i alle fall... så det hjelper å drikke MASSE sjokomelk da ← Det høres jo ut som en god plan, men det er vel en viss fare for at det kan bli litt kvalende, også vil jeg jo ikke bli lei av sjokomelk heller da. Det er liksom helgekosen min det
Gjest Bhsiltsk Skrevet 4. januar 2006 #16 Skrevet 4. januar 2006 Jeg har leste et sted at det har noe med melka å gjøre. Og at oboyen blander seg bedre om sommeren... Jeg ser hvertfall at når jeg lager oboykakao (varmer melk i mikro og har oboy oppi nam nam) så blander det seg perfekt og lynkjapt og null klumper. Jeg tror at før i tida var kjøleskapene varmere enn nå, og vi visste jo knapt nok hva skummet melk var...
Gjest gjest1 Skrevet 4. januar 2006 #17 Skrevet 4. januar 2006 Vel, "ferskt" pulver, altså ny pakke, synker mye fortere enn det som har stått i skapet en stund i alle fall... så det hjelper å drikke MASSE sjokomelk da ← Dette har vi oppdaget hjemme hos oss også.
Gjest Bellatrix Skrevet 4. januar 2006 #19 Skrevet 4. januar 2006 Vel, "ferskt" pulver, altså ny pakke, synker mye fortere enn det som har stått i skapet en stund i alle fall... så det hjelper å drikke MASSE sjokomelk da ← Ja. forandringen skyldes forandring i lufttrykk som kommer av at boksen åpnes og lukkes mange ganger.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå