Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei

Det er snart søknadsfrist, og det står mellom å søke seg inn på Høyskolen Kristiania eller Jusutdanning.no som advokatassistent. Jusutdanning er betraktelig dyrere og koster ca 99.000 kr for ettårig studium. Høyskolen Kristiania har en årssum på totalt 44.000 kr. 

Jusutdanning har advokater som forelesere og har et krav til fire uker praksis, noe jeg tenker er en fordel for å knytte kontakter til man selv skal ut i feltet. Høyskolen Kristiania er nettbasert og er på deltid, uten krav til praksis.

Derfor er spørsmålet mitt om noen av dere har noe som helst erfaring med disse to skolene, eller erfaring som advokatassistent generelt i arbeidslivet? 

Tusen takk :) 

Anonymkode: 04863...331

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Her er en tråd som advarer mot jusutdanning.no 

Her er en tråd som advarer mot å studere advokatsekretær siden det nærmest er umulig å få jobb:

 

Anonymkode: fcd0a...cd4

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (2 minutter siden):

Her er en tråd som advarer mot jusutdanning.no 

Her er en tråd som advarer mot å studere advokatsekretær siden det nærmest er umulig å få jobb:

Takk!

Hmm ja, er vel å forvente at ikke alle er fornøyde så er vel en avgjørelse jeg må ta selv. Skal ikke være lett 😅

Anonymkode: fcd0a...cd4

 

Anonymkode: 04863...331

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...