Gjest Bjørnsdatter Skrevet 29. desember 2005 #1 Skrevet 29. desember 2005 Så var det overstått! Og det var så fint... Vi stod opp i sjutida, dusjet og stelte Vendelin før søstera til Bjørnemannen og samboeren hennes kom litt over åtte. Vi spiste frokost sammen alle sammen, før søstera til Bjørnemannen satte opp håret mitt mens vi ventet på forloverne våre. De kom mellom 9 og 930 en gang, jeg hadde ikke briller på så jeg vet ikke klokkeslettet De var i hvert fall mer stressa enn oss Vi tok det ganske med ro og fikk alt på plass, mamma og pappa kom i titida. Sånn ca kvart over ti dro mamma og pappa og søstera og samboeren bort på skansen. Jeg fikk endelig på meg kjolen, og ble frenetisk rettet på av forloveren :D Forloverne dro ti minutter før oss, og vi var på plass ganske akkurat kl 11. Jeg ble retta på litt ekstra av forloveren min, før hun gikk inn for å vente på oss. Så stod vi der og så litt på hverandre og klemte hverandre i hendene til vi hørte de første tonene av On The Turning Away med Pink Floyd, og vi gikk inn. Søstera til Bjørnemannen skrudde på vannkrana omtrent idet vi åpna døra til og med vigsleren var rørt, fikk mail på 1.dag om at det var første gang han hadde hatt problemer med å holde tårene tilbake under en vielse. Vigsleren ønsket velkommen, så leste jeg Lyset av Halldis Moren Vesaas. Det bleknet litt i forhold til det Bjørnemannen vartet opp med... han hadde fått tak i 8 grand prix-roser uten at jeg visste om det (lå og ventet ved stolen hans), og han leste Åtte Roser av André Bjerke mens han gav meg en og en rose... Da var det bare så vidt jeg ikke begynte å tute! Ante ikke at det var det han skulle gjøre. Etter det holdt vigsleren tale, og viet oss, før vi gikk ut igjen til Prairie Wedding av Mark Knopfler. Kjempefin personlig tale! Det var så fint at vigsleren snakket om oss, og ikke om gud og hvermann. Vi tok bilder inne og ute på skansen, så dro vi hjem og laget rømmegrøt og spiste verdens beste gulrotkake (15 cm høy, 4 lag og siiiinnsykt god krem!). Måtte åpne noen bryllupsgaver også, selv om det var ganske vanskelig å sortere dem ut fra den gigantiske haugen under (eller over) det bittelille treet jeg hadde kjøpt Da grøten og kaka var fortært, begynte mamma og jeg med julemiddagen. Den var ferdig i halv sekstida, så spiste, drakk og koste vi oss stort til ingen orket mer mat. Da var det dessert... Jeg elsker oppvaskmaskina mi, forresten Hadde jeg ikke hatt den, så hadde jeg vel stått og vasket opp enda. Alt i alt var dagen VELDIG vellykket, det gikk mye glattere med familiene våre enn jeg hadde våget å håpe på på forhånd. De har jo tross alt bare møtt hverandre to ganger før... (ja, vi har vært sammen i nesten 9 år) Kjolen ble ferdig (og sånn som jeg ville!), buketten ble sånn som jeg ville til slutt, logistikken gikk greit og alt gikk som smurt! Og vi ble selvsagt gift Legger inn bilde senere, finner ikke igjen kabelen til kameraet akkurat nå.
Gjest Olava Skrevet 29. desember 2005 #2 Skrevet 29. desember 2005 Gratulerer!!! Herlig å lese om Dagen deres!!!
Izaria Skrevet 30. desember 2005 #6 Skrevet 30. desember 2005 Gratulerer så mye Bjørnsdatter - høres ut som den PERFEKTE dagen for dere. Gleder meg til å se bilder!!
Annie Skrevet 30. desember 2005 #7 Skrevet 30. desember 2005 Så hyggelig å lese at alt gikk sånn som dere ønsket det!
Gjest Gjest Skrevet 30. desember 2005 #8 Skrevet 30. desember 2005 vakkert!!! ← Får jo tårer i øynene her jeg sitter
Gjest baby-E Skrevet 30. desember 2005 #9 Skrevet 30. desember 2005 Å så hyggelig at dagen ble som forventet! Gleder meg til å se bilder av kjolen. (Du sydde den selv, ikke sant?)
Gjest baby-E Skrevet 30. desember 2005 #10 Skrevet 30. desember 2005 nå måtte jeg bare finne "åtte roser"....jeg leste det, og fikk tårer i øynene! Så nydelig!
kitekatt Skrevet 30. desember 2005 #11 Skrevet 30. desember 2005 Gratulerer så masse! Høres ut som en fantastisk dag
Saeria Skrevet 30. desember 2005 #12 Skrevet 30. desember 2005 (endret) Gratulerer så masse, Bjørnsdatter! Gleder meg til bildene! :-D Endret 30. desember 2005 av Saeria
Linn3c Skrevet 31. desember 2005 #13 Skrevet 31. desember 2005 Gratulerar så masse med overstått dag. Det hørtes heilt fantastisk ut
Nordlandspia Skrevet 31. desember 2005 #14 Skrevet 31. desember 2005 (endret) .. Endret 21. november 2009 av Nordlandspia
monja Skrevet 31. desember 2005 #16 Skrevet 31. desember 2005 Nå begynner jeg nesten å grine her jeg sitter Høres ut som en perfekt dag
Annie Skrevet 31. desember 2005 #17 Skrevet 31. desember 2005 Har lest diktet og kan med hånden på hjertet si at all sminke hadde vært grått bort hadde det vært sambo som leste noe sånt for meg.
Gjest Gjest Skrevet 1. januar 2006 #18 Skrevet 1. januar 2006 Med åtte roser Åtte roser vil jeg gi deg: Én fordi du er så pen. Én for alle drømmer i deg. (Lar du meg få plass i én?) Én fordi du er en hulder. Én fordi du er en ånd. Én for trykket av din skulder. Én for varmen av din hånd. Én for håpet, én for slottet vi skal bygge: Det blir åtte – åtte roser som vil tørste efter å få være nu hos den niende og største ville rose – som er du. Nydelig dikt av André Bjerke Gratulerer så masse!!
Gjest Gjesten Skrevet 1. januar 2006 #19 Skrevet 1. januar 2006 Drømmedagen min og det der. Gratulerer
April Skrevet 1. januar 2006 #20 Skrevet 1. januar 2006 Så utrolig flott, Bjørnsdatter!! Gratulerer så mye med ekteskapet og vel overstått bryllup
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå