Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Kan banker se at man nylig har søkt om forbrukslån hos andre banker? Jeg gjorde dette nylig for å betale ned lån og få bedre rente, men skjønte at det var en dum idé, og takket nei.

Når banker ser på gjeldsregisteret, tar det seg da bedre ut om man har et litt større lån med bedre rente, enn flere mindre med høyere rente? Jeg vurderer å refinansiere og samle de jeg har til en bedre rente, men er usikker på om det kan slå dårlig ut. 

Anonymkode: 4035b...4df

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg vil ikke tro at de kan se at du kan søkt forbrukslån tidligere desto mindre du har akseptert et tilbud fra en annen bank.

AnonymBruker
Skrevet

Banken har uansett en plikt til å skrive opp alle lån du har så de ser jo totalsummen uansett, inkl. rentene.

Mtp dagens rentenivå tviler jeg på at du får noe særlig huslån hvis du har mye forbrukslån. Og hvis du ikke har mye så kan du vel "slå det ut" innen du faktisk kjøper bolig. Det er jo normalt dyrere å eie enn å leie.

Anonymkode: f9895...0eb

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...