Cata Skrevet 27. desember 2005 #1 Skrevet 27. desember 2005 Uff. Jeg sliter med brannmuren min. Benytter Normans brannmur og får stadig vekk spørsmål om jeg vil akseptere tilkopling til den eller den porten, eller IP adressen. Det er forsåvidt greit. Brannmuren skal jo filtrere. Det som ikke er greit er at jeg aner som regel ikke hva jeg svarer ja eller nei til, så det blir nærmest bingo dette her. Er det noen her som selv bruker Normans brannmur og kan gi meg et "lynkurs for dummies"....?
ebba Skrevet 27. desember 2005 #2 Skrevet 27. desember 2005 Jeg har norten og sliter med det samme på den andre maskinen. Jeg har ihvertfall sluttet å klikke på den. Flytter den bare lenger ned på siden og surfer videre!
Gjest Devil's Spawn Skrevet 27. desember 2005 #3 Skrevet 27. desember 2005 Jeg hadde prøvd å finne ut av hvordan man slår av funksjonen. Applikasjonssjekking ut er i bunn og grunn ganske ubrukelig. Oppdater windows, bruk antivirus, scan for spyware jevnlig og installer kun programmer du vet er trygge, det holder i massevis. Trojanere (som disse firewallene i grunn sjekker), merkes ved at CPU flyr i været og nettverkstrafikken øker (blir tregt å surfe). Dessuten, har man laget en trojaner som blir fanget opp av disse firewallene, har man lagd en pokker så dårlig trojaner. Jeg synes det bare er falsk trygghet som bruker unødvendig ressurser på maskinen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå