Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har nå jobbet som rådgiver i 7 år. Når gikk dere opp til seniorrådgiver? Og hvilken tittel har funksjonen over deg hvis du er seniorrådgiver?

Har du bachelor eller master? Er de med bachelor konsulent/seniorkonsulent?

Anonymkode: 3fa13...ecc

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har masterutdanning og ble seniorrådgiver etter 2 år på nåværende arbeidsplass, men hadde mange år i arbeidslivet før dette.

Litt spesielt tilfelle, men hos oss rykket alle rådgivere med mer enn 5 års samlet ansiennitet opp til seniorrådgiver uten varsel. Det var en del av en intern harmonisering mellom flere avdelinger for å få en konsekvent bruk av ulike titler. Noen avdelinger hadde ingen tradisjon for å bruke senior-tittelen, mens andre hadde. Noen steder var "alle" rådgivere, mens andre steder var "alle" konsulenter, uavhengig av kompetanse og arbeidsoppgaver. 

Heretter når det ansettes rådgivere hos oss skal de i hovedregelen ha masterutdanning, men bachelor med særlig relevant erfaring kan vurderes. Tidligere var heller ikke dette så konsekvent gjennomført. Dermed finnes det faktisk seniorrådgivere i organisasjonen som har vært der i styggmange år, og som ikke har noen høyere grad. 

Bachelorutdannede ansettes som regel som konsulenter, med det unntaket som jeg nevnte over her. 

Funksjonen over meg er seksjonsleder. Seksjonslederen er leder for mange stillingstitler: både seniorrådgivere, rådgivere, seniorkonsulenter, konsulenter og sekretærer. 

Anonymkode: 637f5...9fe

Skrevet

Hvilken sektor er dette i? I stat er det vanskelighetsgrad på oppgaver som avgjør. Hvis du har oppgaver på rådgivernivå blir du der om du ikke får vanskeligere oppgaver. Har dere en lønnspolitikk, sjekk hva som står der eller prat med nærmeste leder hva du kan gjøre for å rykke opp

Anonymkode: df58c...c3c

Skrevet

Takk for svar! Det er i offentlig sektor. Jeg tror bare det ikke har blitt snakket om før, så jeg tenkte å løfte det nå i år.

Det er vel som det skrives over, at vi har hatt en tilfeldig bruk av titlene konsulenter og rådgivere uten at de egentlig gir noen mening eller sier noe om ansvar, oppgaver eller bakgrunn.

Anonymkode: 3fa13...ecc

Skrevet

Du må sjekke lønnspolitikken der du jobber, og hør med fagforeninga hvordan den praktiseres. Her hvor jeg jobber finner du førstekonsulenter og seniorrådgivere som gjør det samme, og tjener det samme, så det er svært ulikt hvordan stillingskodene brukes i staten.

Anonymkode: 28e5b...50c

Skrevet
AnonymBruker skrev (3 timer siden):

Hvilken sektor er dette i? I stat er det vanskelighetsgrad på oppgaver som avgjør. Hvis du har oppgaver på rådgivernivå blir du der om du ikke får vanskeligere oppgaver. Har dere en lønnspolitikk, sjekk hva som står der eller prat med nærmeste leder hva du kan gjøre for å rykke opp

Anonymkode: df58c...c3c

Jeg jobber i staten og ble seniorrådgiver etter to år uten at arbeidsoppgavene mine ble endret. Tror ikke det er noen generell regel. 

Anonymkode: 6ff82...9c9

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...