Gå til innhold

Svært høy overdødlighet i mange land nå, hele 27% i Norge pr. 01.01.23!


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er det lov å si det der høyt i Norge?

Folkehelseinstituttet sluttet å publisere tall for dødelighet åpent på sine nettsider allerede før jul og media behandler lojalt nasjonal overdødelighet med dyp taushet. Dette er ikke et problem så lenge vi ser bort fra det.

Ifølge den britiske helseministeren er økende overdødelighet naturlig utvikling fordi det skjer samtidig over hele verden. 

  • Liker 4
  • Hjerte 1
  • Nyttig 5
Skrevet
2 minutter siden, Lonehill said:

Er det lov å si det der høyt i Norge?

 

Er det ikke det? 

  • Liker 1
Skrevet

 De vil vel ikke at befolkningen skal se at det er høyere dødelighet nå- etter vaksinekampanjen enn det var «midt i en pandemi»..

  • Liker 15
  • Nyttig 6
Skrevet

I England har det dødd 3000 ekstra per uke i forhold til gjennomsnittet siden nyttår... heeelt normalt... 🙄

  • Liker 3
  • Nyttig 10
Skrevet (endret)

Screenshot_20230213-133942_Chrome.thumb.jpg.6d6556bf2350d4254aa713561fb77419.jpg

Dette er offisiell statistikk for dødelighet i Norge fra august 2021 til 1. Januar 2023, sammenlignet med snittet for årene 2015 til 2019. De tre siste ukene i desember hadde Norge en overdødelighet på ca. 25%, som tilsvarer ca. 80 uventede dødsfall på tre uker.

Etter nyttår ser det ikke ut til at det er publisert noe mer statistikk for dødsfall fra norske myndigheter. Hvordan tallet er nå, det vet vi ikke.

Det er jo egentlig genialt: Så lenge vi er enige om å se bort fra at folk dør av uforklarlige årsaker i et antall som gjør at begravelsesbyrå må ta i bruk garasjer som provisoriske likhus, så er det ikke noe problem.

25% overdødelighet betyr evt. bare 10.000 ekstra døde i Norge i 2023 og det har jo liten praktisk betydning i en befolkning på 5,4 millioner. Vi dør ikke ut, liksom.

https://ourworldindata.org/grapher/excess-mortality-p-scores-projected-baseline?time=2021-06-27..latest&country=~NOR

Endret av Lonehill
La til link og rettet skrivefeil.
  • Liker 3
  • Nyttig 8
Skrevet

Husker hvordan media slo opp "alle" dødsfall i begynnelsen av pandemien selv om det dør langt flere under en vanlig influensa sesong. Nå, med en svært høy overdødlighet er det helt stille. Merkelig?

  • Liker 7
  • Hjerte 1
  • Nyttig 11
Skrevet

Ryddet for brudd på rommets retningslinjer. Lomvi, mod

Skrevet

Dette er helt forventet. Lockdown har gjort at færre har god immunitet mot en del sykdommer. Dette er også den første fulle vinteren uten tiltak på fire år, så at mange har overlevd litt lenger enn forventet før dette er garantert. 

  • Liker 4
Skrevet

Ryddet for brudd på rommets retningslinjer. Tråden stenges. 
 

Lomvi, mod

Gjest
Dette emnet er låst for flere svar.
×
×
  • Opprett ny...