Gå til innhold

Er det sant at man bæsjer på seg når man dør?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det sant at tarmen tømmes i det øyeblikket man dør?

Anonymkode: 6b157...f92

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei. 

Anonymkode: 4fa67...962

  • Liker 1
Skrevet (endret)
AnonymBruker skrev (1 time siden):

Er det sant at tarmen tømmes i det øyeblikket man dør?

Anonymkode: 6b157...f92

Nei men den kan tømmes etter døden om man har noe som ligger i endetarmen pga musklene holder ikke igjen mer derfor man tamponerer og setter på bleie på lik når man steller dem så det ikke blir uheldige opplevelser for pårørende som vil syne liker i kista 

Endret av Kaneel
  • Liker 3
Skrevet

Nei -- ikke alltid, og slett ikke alltid i samme øyeblikk. Men som nevnt over, det kommer ofte noe etterhvert. 

Det er dog slett ikke uvanlig at personer som mister bevisstheten på grunn av plutselig traumatisk skade, for eksempel, slipper opp og tømmer tarm, blære eller begge deler. Enten de dør av det eller ikke. 

  • Liker 1
  • 2 uker senere...
Skrevet

Musklene dine løsner når du dør, dette fører til at all avføring som sitter i tarmene bare glir rett ut. Hvis den er langt inne, så sitter den bare der, siden ingen muskler skyver den lengre ut.

Anonymkode: 6e68b...9fd

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...