Gå til innhold

Kosthold katt


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en ung kastrert hannkatt som alltid har elsket våtfor mer en noe annet, nå vil han kun spise tørrfôr. Han bruker hills sitt tørrfôr for katter med sensitiv mage, han har mange allergier og veterinæren sa han burde fortsette med den, han er også svært kresen. Hvordan få han til å spise mer våtfor?  Favoritten har vært rc sensory taste og bozita reinsdyr. 

Anonymkode: fff09...95a

Skrevet

Dytt

Anonymkode: fff09...95a

Skrevet

Hva er vitsen med å få han til å spise mer våtfor hvis han drikker nok?

Skrevet

Han trenger ikke våtfor om han er flink til å drikke vann.

Anonymkode: d27eb...25e

Skrevet

Prøv med noe kokt sei for å se om det kan friste han. Det er kjempebra att han spiser tørrfor, mye viktigere att han spiser det enn våtfor.

Anonymkode: b8779...676

Skrevet
AnonymBruker skrev (8 minutter siden):

Han trenger ikke våtfor om han er flink til å drikke vann.

Anonymkode: d27eb...25e

Det er akkurat det han ikke er flink til, prøver med kokt fisk og diverse. Men han er svært kresen 

Anonymkode: fff09...95a

Skrevet

Endret det seg etter kastrering? Jeg har samme problem med mine to etter kastrering; før spiste de hva som helst, men nå har de blitt mye mer kresne. Til min store sorg så nekter de både Macs og Animonda Carny (rimelig, kornfritt våtfôr med mye kjøtt, uten tilsatt sukker). De elsker derimot Vitakraft Poesie fra Europris.. Og jeg tenker at våtfôr er veldig bra for nyrene deres uansett, spesielt etter kastrering.. Har tenkt å la dem spise Poesie en stund, og så prøve å gi 50/50 med det og kornfritt våtfôr av bedre kvalitet. Men det viktigste er vel at de ikke kun spiser tørrfôr.

Anonymkode: a6d81...6e2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...