AnonymBruker Skrevet 13. januar 2023 #2 Skrevet 13. januar 2023 Ikke så lenge prisene i Norge er så vanvittig høye i forhold til andre europeiske land. Anonymkode: ad76b...dd1
Jdz Skrevet 13. januar 2023 #3 Skrevet 13. januar 2023 AnonymBruker skrev (2 minutter siden): Ikke så lenge prisene i Norge er så vanvittig høye i forhold til andre europeiske land. Anonymkode: ad76b...dd1 Hallo? Har du vært på noen av de populære skistedene i alpene noen gang? Prisnivået er jo laaaangt høyere enn her, spesielt Frankrike og Sveits. Alkohol er kanskje marginalt billigere, men alt annet er dyrere, spesielt mat og overnatting. Problemet er vel kanskje heller at Norge ikke har så mye annet å by på. Det er mye tidligere mørkt, dårlig infrastruktur og generelt mindre utviklet for turisme. Ikke har vi fjell slik de har i alpene heller. Norge får jo allerede en god del skiturister fra utlandet, men vi kommer nok aldri opp på nivå med alpene.
AnonymBruker Skrevet 18. februar 2023 #4 Skrevet 18. februar 2023 Det vil jeg absolutt tro. Ser noen utbyggere der oppe argumenterer for det når de nå ønsker å bygge ut fjellet enda mer og koble det sammen med sentrum nedenfor. Snakk om å bygge ut med nytt hotell, gondol osv. Det er også en ny flyplass som kan frakte turister mer effektivt fra Europa og til Trysil. Anonymkode: 29d4f...f60
Gjest Adobyen Skrevet 19. februar 2023 #5 Skrevet 19. februar 2023 Fergen Larvik-Hirtshals er populær blant dansker og andre europeere som vil på ski. Det skal visst ha økt mye i den trafikken denne vinteren. Så bra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå