Gjest gjest Skrevet 16. desember 2005 #1 Skrevet 16. desember 2005 skal til sverige og gjøre litt julematshopping i helgen. men lurer litt på hva man burdte kjøpe der, og hva man ikke trenger å kjøpe der. hva er rimeligere.. er ingen stor sverigeshopper så er litt uerfaren;)
Gjest Gjest Skrevet 16. desember 2005 #2 Skrevet 16. desember 2005 Det er uttallige sverigetråder her fra før om hva som lønner seg å kjøpe i sverige å ikke. Men hvis du bare snakker om julemat vill hvertfall jeg kjøpt: ribbe, skinkestek, sylte, evt sild (større utvalg i sverige tror jeg), poteter. Og ikke minst julemust. (drikke) Hmmm...og godteri da :engelsk konfekt som hører jula til! I tillegg ville jeg kjøpt ulike sorter pålegg til juledagene. ost, skinke, roastbiff og egg. Også er det en hel masse annet som er godt å kjøpe i Sverige, ikke bare fordi det er billig men fordi det er litt annerledes. Men jeg ville styrt unna vanlige tørrvarer som vi har her i Norge som feks surkål, ris, brun saus ++
Nella Skrevet 16. desember 2005 #3 Skrevet 16. desember 2005 Skal du bake noe mer er det billig mel og bakeprodukter der.
Lillesøster Skrevet 16. desember 2005 #4 Skrevet 16. desember 2005 (endret) Generelt kjøtt og ost. Endret 16. desember 2005 av Lillesøster
Gjest gjest Skrevet 16. desember 2005 #5 Skrevet 16. desember 2005 Safran er billig! Men luciadagen har jo vært da,men kanskje det holder seg til neste år!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå