Gå til innhold

Hva burde man ta opp på ett ansvarsgruppemøte?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva burde man ta opp på ett ansvarsgruppemøte? Gjelder psykiatri.

Anonymkode: 3c252...ca5

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Må jo være det som er viktig for deg. Regner med du er pasienten? Fortell hva du trenger og hva slags hjelp du føler du har behov for.

Anonymkode: 0147f...6d8

Skrevet

Ved et ansvarsgruppemøte er det jo forskjellige instanser ved møte, nav, psykolog, lege osv osv (de som er viktige for pasienten) Å ta opp ting som en jobber med hos de ulike aktørene og hva som bør gjøres videre

Alle ansvarsgruppemøter er forskjellige, så det er jo vanskelig å si noe spesifikt men en tar opp ting mellom instanser som pasienten har behov for. 

Anonymkode: 9d115...5e8

  • Liker 1
Skrevet

Det er helt individuelt fra møte til møte. Er du pasienten? Hvem andre skal møte? Hva er den største utfordring for deg (eller pasienten) akkkurat nå? 

Anonymkode: 7bc28...d37

Skrevet
AnonymBruker skrev (5 timer siden):

Hva burde man ta opp på ett ansvarsgruppemøte? Gjelder psykiatri.

Anonymkode: 3c252...ca5

Det hjelper jo ikke deg en puck å få svar på hva jeg eller andre snakker om på sine ansvarsgruppemøter

Anonymkode: 25d51...106

  • Liker 1
Skrevet

Hva ønsker du å endre i livet ditt, hva fungerer og hva fungerer ikke? Tenk over hva de ulike instansene kan hjelpe deg med.

Anonymkode: fd9a7...077

  • Liker 1
Skrevet

Og, du vil også få tilbakemeldinger på hva de andre mener er bra og hva de ønsker å endre.

Anonymkode: fd9a7...077

Skrevet

Be om at dere setter opp en plan for året (og kanskje også for neste år, dersom det er aktuelt). 

Anonymkode: bded1...6ba

Skrevet
AnonymBruker skrev (10 timer siden):

Det er helt individuelt fra møte til møte. Er du pasienten? Hvem andre skal møte? Hva er den største utfordring for deg (eller pasienten) akkkurat nå? 

Anonymkode: 7bc28...d37

Jeg er pasienten ja. De andre som skal møte er fastlege, psykteam, NAV og tiltaksarrangør.

Anonymkode: 3c252...ca5

Skrevet

Det kommer jo an på hvor i prosessen du er.

Er det ting som ikke fungerer, eller som kunne tilpasses ditt behov bedre?

Er det viktige ting i forhold til NAV, utredning, behandling eller praktisk bistand du må få gjennomført?

Tenk gjennom deg og ditt liv, i forhold til tjenestetilbydere og viktige milepæler i året som kommer.

Anonymkode: 18bf9...b0b

Skrevet

Kan man bli tvunget til et ansvarsgruppemøte? Er det alltid pasienten som bestemmer når pasient er erklært samtykkekompetent?

Anonymkode: 8e096...84d

Skrevet

Hva som fungerer og hva som ikke fungerer

Anonymkode: 8bde3...c43

Skrevet

Hvis du har ansvarsgruppe, har du også en IP (Individuell Plan). Det eneste som er poenget med en ansvarsgruppe, er å rullere den individuelle planen og påse at den er aktiv og har framdrift. 

Alt annet er tørrprat. 

Anonymkode: 5913e...f1a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...