Gå til innhold

Sprukket leppe


Anbefalte innlegg

Skrevet

Når leppa er sprukket og man ikke oppsøkte legevakta dagen det skjedde. Er det da for sent å dra til legevakta det 2 dager etterpå for å få leppa limt eller sydd?

Skrevet

Sy skal man gjøre innen 12 timer etter skaden er skjedd, noen leger syr maks 8 timer etterpå, så det er nok for seint å sy. Men det kan være det vil hjelpe litt å teipe sammen med strips.

Gjest Gjest_Trådstarter_*
Skrevet

Jeg var hos legen i ettermiddag og han kunne ikke bruke strips pga. at det er på et så fuktig sted som leppene. Han ville heller ikke sy men jeg fikk antibiotika pga. at det var gått en liten betennelse i såret. Legen kunne heligvis berolige meg med at leppa ikke var så ille og at den sikkert ville gro fint uten plastisk operasjon senere.

Skrevet

Etter så lang tid (tror 6 timer er maks), kan du ikke få sydd siden infeksjonen er såpass stor, og det er altfor risikabelt å "sperre" det inne.

Hurra for Akutten. Neida, men seriøst. Har du ikke hatt noen problemer hittil er det bare å la være.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...