Gå til innhold

Krem av kokos eller risfløte


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har lyst å lage riskrem og må da bruke kokos eller ris. Hvordan går man frem for å få en krem av kokos krem? Kan jeg kjøpe kokoskrem og bare vispe det? 

Anonymkode: c05e5...c90

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan piske krem av kokosmelk.

Skrevet

Hvorfor må du bruke kokos eller ris? Oatly sin havrefløte er kjempe god, og om jeg ikke husker feil er de glutenfri også. Kokos er greit det, men det vil sette smak på det du lager av kokos 🙂

Anonymkode: 4eff7...87f

Skrevet

Gryr matfløyel lagd på kokos og raps er veldig god, lett og luftig uten å ha en ubehagelig bismak. Jeg velger den faktisk over matfløte i enkelte tilfeller. Den holder fasongen godt når den er piska også. 
 

Du kan piske kokoskrem men det blir smak av kokosmelk og den er ikke nødvendigvis helt enkel å få piska. Den blir også veldig kort i smaken.

 

Skrevet

Husk iallefall at ikke alle er glad i smaken av kokos, så hvis du skal servere krem av kokos til andre bør du passe på at de liker det på forhånd. :) 

Anonymkode: 14b87...426

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...