Gå til innhold

Heimekontor på bygda!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Eg vonar at alt fleire skaffar seg ein heim på bygda dersom arbeidsgjevar legg til rette for heimekontor og digitale møte. T.d. kan ein arbeida i eit direktorat i Oslo, bu i Vågå og nyta godt av alle føremonane det gjev (billeg og stort hus, bra oppvekstmiljø for ungane og ingen rushtrafikk). 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dette burde vore mykje meir utbreidd, men eg las ein gong ei sak på nett der nokon hadde opna for slike stillingar og det var svært få søkarar. Det kan jo handle om at dei med relevant kompetanse vert tvungne til å bu i byen, og at det difor må bli meir vanleg med slike stillingar før dei tør å flytte.

Kanskje hadde dette vore spesielt bra for statlege og fylkeskommunale stillingar? Då kan ein jo spare seg for mange utgifter til kontor også. 

 

Anonymkode: b7326...0c3

  • Hjerte 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...