Gjest Gjest_MA_* Skrevet 12. desember 2005 #1 Skrevet 12. desember 2005 Jeg lurer på hvordan man merker at man har hatt en MA når det skjer tidlig i svangerskapet... Kan det være farlig å ikke merke noe, i og med at det ikke støtes ut?
~sikka~ Skrevet 13. desember 2005 #2 Skrevet 13. desember 2005 Har 2 venninner som har hatt MA. Begge var i uke 8. Ingen av dem merket noe før de begynnte å blø. Da hadde babyen vært død i ett par uker allerede uten at de merket det. Har aldri hørt at det kan være farlig å ikke merke noe.
Gjest Gjest Skrevet 13. desember 2005 #3 Skrevet 13. desember 2005 ... Kan det være farlig å ikke merke noe, i og med at det ikke støtes ut? ← I og med at man går til jevnlige kotroller og UL-undersøkelser blir vel en MA oppdaget før eller siden, man går vel neppe i 9 mnd uten at det blir oppdaget. Så jeg vil tro at det ikke er farlig at man ikke merker noe selv, fordi det blir oppdaget hos legen uansett. Men dersom man ikke går til undersøkelser i det hele tatt er det sikkert ikke bra for kroppen å gå i månedsvis med et dødt forster i magen.
zmurfette Skrevet 13. desember 2005 #4 Skrevet 13. desember 2005 Man vil begynne å blø etter en MA - men det tar gjerne noen uker før det skjer. Kroppen vil på et eller annet tidspunkt skjønne at noe er galt og forsøke å støte ut det døde fostervevet.
Gjest Gjest_Monica_* Skrevet 14. desember 2005 #5 Skrevet 14. desember 2005 Jeg hadde en MA for 5 år siden. Var akkurat startet på uke 9 da plutselig symptomene på graviditet forsvant helt plutselig, tretthet og ømme pupper. Reagerte ikke særlig på det da siden jeg visste at en blir som regel piggere mot 3 mnd. 2 dager etter på fikk jeg en magefølelse på at noe var galt. Men ville vente. Ventet yterlig tre dager så ringte jeg legen pga magesmerter. Han var usikker så jeg ble sendt til sykehuset og og ultralyd dagen etterpå. Da var fosteret dødt. Hadde nok dødt et par uker før i følge størrelsen. I stedet for og vente at det skulle komme ut selv, kunne ta flere dager, ble jeg lagt inn og fikk utskrapning. Det ville nok skjedd uansett etter noen dager siden jeg hadde så vondt og kroppen gjorde seg nok i stand til og støte ut fosteret selv. Legen regna med at jeg ville fått en veldig kraftig blødning og sterke smerter så derfor var det tryggest og gjør det som ble gjort for og skåne meg. Men husk at det trenger ikke alltid betyd at en MA er på gang selv om kvalme og slik forsvinner tidlig i svangerskapet.
Imax Skrevet 14. desember 2005 #6 Skrevet 14. desember 2005 En venninne hadde MA i 9 uke, som ble oppdaget i 18 uke Hun merket ingen ting, og hadde ingen smerter. Så det er ikke gitt at man blør/kjenner noe når det er en MA. (derfor har jeg allerede tatt en UL, for jeg orker ikke tanken på flere måneder uten å vite det...)
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå