nebbete fugl Skrevet 11. desember 2022 #1 Skrevet 11. desember 2022 Jan Christian Vestre har lagt stor prestisje i de nye fastprisavtalene til bedriftene. Nei, hvem skulle trodd det kom til å ende slik. https://www.nettavisen.no/okonomi/stromfiasko-for-vestres-fastprisavtaler-to-kunder-har-takket-ja/s/5-95-796274 Fjordkraft kunne fra og med onsdag tilby fastprisavtaler til bedrifter på Østlandet og sørvestlandet, men til 166-168 øre per kWt i tre år fremover, 116-119 øre i fem år. Avtalene gjelder fra 1. januar. – Det er ikke overraskende at bedrifter ikke vil tegne disse avtalene. Til det er prisnivået for høyt. Så lange avtaler som dette er, bør man inngå når markedsprisen er i nedre sjikt, som det eksempelvis var i 2020, sier adm. direktør Espen Fjeld i Energi Salg Norge.
Drizzt Skrevet 12. desember 2022 #2 Skrevet 12. desember 2022 Fiasko er vel et godt egnet ord å beskrive hele regjeringen. Det var ganske opplagt at denne prestisjesaken ville ende dårlig for Vestre og regjeringen. Litt som ''støtteordningen'' for bedrifter som egentlig er å drukne dem i gjeld.
-jk- Skrevet 12. desember 2022 #3 Skrevet 12. desember 2022 Når avtalen kungjelder 70% av bedriftens forbruk på oppstartstidspunktet er det ikke så rart interessen er laber. Med litt økning i forbruket sitetr man da etter et par år fort med en avtale som kun dekker halvparten av forbruket. Mao. lite sikring og forutsigbarhet. Avtalene burde heller dekket 100% av forbruket, med mulighet for å øke med minst 20-30% i avtaletiden. Da hadde nok flere hoppet på 7-års kontraktene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå