Gjest Gamle Alex Skrevet 11. desember 2005 #1 Skrevet 11. desember 2005 http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=110843 Dette har jeg også reagert på. Han ble siktet for mordbrann før tekniske undersøkelser var gjort på stedet. Je ghar skjønt at han har truet de og de levde med voldsalrarm , men og siktet noen for mord spesielt i en brann situasjon hvor det fort kan skje ulykker
Gjest Betty Boop Skrevet 11. desember 2005 #2 Skrevet 11. desember 2005 Det later til å være en trend i tiden å skyte, sprenge eller tenne på ektefelle/sambo og unger. Hva er det som skjer med samfunnet? Det er tragisk dersom noen blir uskyldig mistenkt. Men synes det er enda mer tragisk dersom mannen er skyldig. Da går det nemlig en 16 år gammel jente rundt og er helt alene. Mor er drept og far har gjort det. Det er tragisk det.
Gjest Gamle Alex Skrevet 11. desember 2005 #3 Skrevet 11. desember 2005 Det er jo ganske tragisk hvis han ikke har gjort det. Sønnen din er død og du blir mistenkt for å ha drept ham
Gjest barne- og familiemedister Skrevet 11. desember 2005 #4 Skrevet 11. desember 2005 Jeg synes ikke at siktelsen er tatt ut på tynt grunnlag. Derimot blir han ikke tiltalt, og eventuelt dømt, før man finner noe mer.
Gjest Mito24 Skrevet 11. desember 2005 #5 Skrevet 11. desember 2005 Karita var kjapt ute med å formidle at dette var nok et eksempel på voldutøvelse mot kvinner, i hvert fall. For hun er det visst ikke så nøye med domstoler og slikt
Gjest emei Skrevet 11. desember 2005 #6 Skrevet 11. desember 2005 Er det ikke sånn at man ved å bli siktet også automatisk får noen rettigheter som man ikke har når man "kun" er mistenkt?
Gjest Gamle Alex Skrevet 11. desember 2005 #7 Skrevet 11. desember 2005 Jeg synes ikke at siktelsen er tatt ut på tynt grunnlag. Derimot blir han ikke tiltalt, og eventuelt dømt, før man finner noe mer. ← men er det god nok grunn og sikte han for brannpåsettelse på bakgrunn av verbale trussler
Gjest Gjest Skrevet 11. desember 2005 #8 Skrevet 11. desember 2005 men er det god nok grunn og sikte han for brannpåsettelse på bakgrunn av verbale trussler ← Vel, det gir ham motiv. Hvis det på brannstedet ikke er entydige tegn på at dette var en ulykke (eller det kanskje er tydelige tegn på at brannen faktisk var påsatt), er det naturlig at politiet tar ut siktelse mot ham i påvente av videre etterforskning. Det kan godt være at han ikke er skyldig, det vat vi ingenting om foreløpig. Men hvis politiet IKKE tok ut siktelse, og mannen så f.eks. tok sin 16 år gamle datter og forsvant, ville alle visst mot hvilken etat pekefingeren skulle rettes.
Gjest Gjesta Skrevet 11. desember 2005 #9 Skrevet 11. desember 2005 Jeg antar at politiet i denne saken vet mye mer enn det vi noen gang vil vite, og at det er en del av grunnlaget for siktelsen.
Gjest barne- og familiemedister Skrevet 11. desember 2005 #10 Skrevet 11. desember 2005 Dessuten er en siktelse noen ganger nesten for formalias skyld, blant annet fordi det følger noen rettigheter med statusen som siktet. Om dette er tilfelle denne gangen vet jeg ikke. Det jeg vet er at Karitas uttalelse er helt hårreisende på dette stadiet.
Gjest Melk Skrevet 11. desember 2005 #11 Skrevet 11. desember 2005 (endret) Er det ikke sånn at man ved å bli siktet også automatisk får noen rettigheter som man ikke har når man "kun" er mistenkt? ← Jo. Bla krav på gratis advokat. Regner forøvrig med at politiet og brannvesenet vet ting vi ikke vet. Innlegget er redigert litt, det er ikke lov å poste innlegg som spekulerer rundt årsaks-sammenhenger man ikke kjenner. Remyline Moderator Endret 11. desember 2005 av Remyline
Gjest Gamle Alex Skrevet 12. desember 2005 #12 Skrevet 12. desember 2005 Nå har de løslatt han pga av manglende bevis, det er ingenting som kan knytte han til åstedet. Sier ikke at han er uskyldig, men kanskje at man trekker konklusjoner litt tidlig
Gjest Melk Skrevet 12. desember 2005 #13 Skrevet 12. desember 2005 (endret) Jo. Bla krav på gratis advokat. Regner forøvrig med at politiet og brannvesenet vet ting vi ikke vet. Innlegget er redigert litt, det er ikke lov å poste innlegg som spekulerer rundt årsaks-sammenhenger man ikke kjenner. Remyline Moderator ← Jeg spekulerte alldeles ikke, jeg kom med et generalt eksempel tatt ut av løse luften mht noe som kunne indikere at det var ugler i mosen selv om man ikke fant noen klare tekniske bevis. Endret 12. desember 2005 av Melk
Gjest Melk Skrevet 12. desember 2005 #14 Skrevet 12. desember 2005 Nå har de løslatt han pga av manglende bevis, det er ingenting som kan knytte han til åstedet. Sier ikke at han er uskyldig, men kanskje at man trekker konklusjoner litt tidlig ← Helt seiøst: det er ofte for å være grei og ryddig at man sikter noen, hvis de uansett må uriemlig mye inn til avhør og slikt, bla at man da får krav på advokat. Det er often en belastning for folk å være "mistenkt", som er en stilling der man også har rettet alles øyne mot seg, men der man overhodet ikke har krav på noe som helst hjelp.
Gjest Gamle Alex Skrevet 13. desember 2005 #15 Skrevet 13. desember 2005 (endret) Må jo si jeg fortsatt synes de kanskje har dratt noen konklusjoner litt kjapt http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=111006 Virker ikke som om de siktet ham for og gjør han " tjenste" fordi det kan det kan være fordelaktig Endret 13. desember 2005 av Gamle Alex
Gjest Varg-Menja Skrevet 13. desember 2005 #16 Skrevet 13. desember 2005 Det er jo en kjent sak at samboer/ektefelle/eks nesten alltid blir mistenkt i slike saker. Hovedproblemet med dette er at politiet da låser etterforskningen på denne ene teorien, og overser andre viktige spor, fordi de peker i en annen retning. Noe som igjen fører til justismord. Har lagt merke til denne tendensen i noen år nå, og den skremmer meg.
Gjest Gjest Skrevet 13. desember 2005 #17 Skrevet 13. desember 2005 Karita var kjapt ute med å formidle at dette var nok et eksempel på voldutøvelse mot kvinner, i hvert fall. For hun er det visst ikke så nøye med domstoler og slikt ← Hun er pinadø MANISK rødstrømpe
Gjest Gjest_Undrende_* Skrevet 13. desember 2005 #18 Skrevet 13. desember 2005 Er det ikke smakløst å diskutere denne saken? Den er ikke avgjort enda,men det ser ut som de fleste vet svaret. merkelig at moderator ikke foretar seg noe. De er jo ellers så flittige....
Gjest barne- og familiemedister Skrevet 13. desember 2005 #19 Skrevet 13. desember 2005 Politiet har etter mitt syn vært dønn ryddige i denne saken. Politiet kan ikke lastes for at eksmannen ble forhåndsdømt i media, til og med før siktelsen ble tatt ut. Dét ansvaret må faktisk media selv ta, alt fra seriøse NRK Dagsnytt via tabloidene til Nettavisen. Hvorvidt forhåndsdømming skjer i lokalmiljøet denne gangen, vet jeg ikke. Jeg bor ikke der. Men en slik eventuell forhåndsdømming har heller ikke hatt noe med siktelsen å gjøre.
Gjest Gjest Skrevet 13. desember 2005 #20 Skrevet 13. desember 2005 Han har hvertfal ikke gjort det enkelt for seg selv. Hvis du truer en person så mye at denne personen får voldsalarm, så må du regne med å bli mistenkt hvis denne personen plutselig blir drept. Det som er tragisk her er at pressen begjærlig hiver seg over det og forhåndsdømmer mannen. Så snur de helt rundt og forhåndsdømmer politiet. Saken er hvertfal ikke avgjort enda.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå