Gå til innhold

Termin ved studiestart - lånekassa - videregående


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er gravid og har ca termin i sommerferien før jeg skal begynne på høyskole til neste høst. Har nå gått på voksenopplæring i et år og mottar studielån / stipend fr Lånekassa. (ikke vgs med ungdomsrett, men forbedring av karakterer).

Står på Lånekassa at for å få foreldrestipend må man ha vært i et studie som gir rett til støtte minst 6 måneder før fødsel eller ha reservert en studieplass. 
 

Vet noen om videregående / voksenopplæring gir rett til foreldrestipend? Hvis ikke, må jeg vente til jeg har gått på høyskole i 6 mnd før jeg søker om foreldrestipend? 
 

(det er også et alternativ og vente et år med studie, men sjekker alle muligheter nå) :) 

Anonymkode: 5f1ad...91a

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Videregående er ikke et «studie». Man er ikke student, men elev. 
 

Anonymkode: 9631d...2cd

Skrevet

Dersom foreldrestipend gjelder deg/du kan søke for du vel mail av Lånekassen? Jeg har fått det med informasjon, og hvordan jeg søker. Man må vel ta fag med studiepoeng. På videregående er man elev så litt usikker om det gjelder der. 

Anonymkode: 9e02b...ea5

Skrevet
AnonymBruker skrev (3 timer siden):

Videregående er ikke et «studie». Man er ikke student, men elev. 
 

Anonymkode: 9631d...2cd

Men det er jo «et studie som gir rett til støtte» i og med at jeg får støtte fra de nå mens jeg går der.

Ikke så lett å bli klok 🙈

Anonymkode: 5f1ad...91a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...