Gå til innhold

Hva ville du ha gjort om du vant 1 million?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er ikke et så veldig stort beløp i dag, men nok til at man kan klare seg uten lønn i et par år.

Jeg er kronisk syk, fullstendig utmattet og sliten etter flere års sammenhengende jobbrelatert stress. Så jeg ville ha tatt et par friår fra all jobbing.

Man lever bare èn gang, og tid kan ikke bringes tilbake.

Tenker jeg hadde klart meg greit nok med 40 000 i måneden i to år. Har ikke så store lånekostnader pr måned.

Ville ha brukt tiden til avslapping, trening og kanskje litt småreising.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg hadde vært dum og ikke investert pengene. 

Jeg hadde brukt de på mine foreldre og søsken. Reiser, gjerne med de. Selvfølgelig satt av en god sum til egenkapital. 

Anonymkode: d6811...b42

Skrevet

Betalt ned på boliglånet.

Har nylig kjøpt bolig, og har relativt høy belåningsgrad. Har pensjonssparing på plas og stor buffer. Så neste på lista er å få ned belåningsgraden.

Skrevet

Kjøpt huset vi kikker på nå og pusset opp. Og reist og spart.

Anonymkode: dd17a...d9c

Skrevet

Har akkurat 1 mill igjen i huslån. Hus som er verdt 5 mill. Så hadde betalt ned lånet ja 

Anonymkode: 70022...cc0

Skrevet

Ville kjøpt større pupper og operert bort magefleske og løfta rumpa 😄

Anonymkode: cc894...616

  • Liker 1
Skrevet

Betalt ned på boliglånet og kjøpt den jacuzzien som alltid nedprioriteres, 1 mill er jo nesten ingenting 😅

 

Vi får utbetalt ca 800k nå i bonus og sluttoppgjør etter at mannen slutter i jobben, går inn på boliglånet så og si alt sammen 😊

Anonymkode: 59679...f2b

Skrevet

Hadde investert i et eller snnen. Kanskje eget foretak, kanskje fond.

Skrevet

Betalt ned lån, det dekker omtrent akkurat lånene mine, så ikke mye å tenke på sånn sett. 

 

Skrevet

450000 til hver av ungene og satt resten på sparing

Anonymkode: 33fb3...d91

  • Hjerte 1
Skrevet

Jeg ville ha betalt ned på lån. Så ganske kjedelig og fornuftig.

Skrevet

FB_IMG_1669584800428.jpg.dfb30ac375e24b3f578d0d14ec400cfc.jpg

Feks en sånn, hatt den og solgt den med profitt om fem år. Koster vel 600.000 i dag.

 

Skrevet

Gitt de til en eller annen frivillig organisasjon.

Anonymkode: 42520...af0

Skrevet

Hadde satt av en større buffer enn hva vi har i dag. Kjøpt en dyrere julegave til ungene og betalt inn på lånet.

Skrevet

Sagt opp jobben og levd av pengene resten av livet i sus og dus (og rus, fordi jeg må bo på gata og 1 mill. er lite peng).

Anonymkode: 0cb54...f5f

Skrevet (endret)

Kjøpt ny elbil. Bil i seg selv er dårlig investering, men jeg pendler til studiested, og jeg bor «på landet», så føler en ordentlig god elbil hadde vært lurt. ( jeg bor også i kraftkommune, så strømmen er uhorvelig billigere enn drivstoff) 

Ellers satt av til huskjøp og brukt resten til leve på mens jeg blir ferdig med bacheloren, altså bruke det for å unngå studielån

Endret av Thjelp
Skrevet

Jeg trenger i grunn ingen ting, så jeg hadde nok gått ut og spist en finere middag. Resten hadde jeg satt på konto.

 

Skrevet

Rett på boliglånet. 

Jeg er også kronisk syk og går på aap, så å få vekk boliglånet er noe jeg og mannen prioriterer. Tenk så mye mindre i mnd i faste utgifter.

Hvis du er syk ts, så er det veldig dumt å ta friår på den måten. Aap/ufør regnes ut fra hva du har tjent de siste årene, så om du har 2 år med 0 i inntekt vil du slite veldig med hva du får utbetalt. Bare hvis ikke du er klar over akkurat det.

Anonymkode: 917b7...9b5

Skrevet

Shopping!! 

Anonymkode: 2f71f...bd8

Skrevet

Voksen sønn og bonusdatter hadde fått 200.000 hver. Resten hadde jeg spart. Har alt jeg trenger.

Anonymkode: 5877a...ef7

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...