Angelfairy Skrevet 8. desember 2005 #1 Skrevet 8. desember 2005 Elskede og jeg satt barnevakt for en gutt på 8 mnd natt til søndag som var. Mareritt var det.. Han ville ikke sove, skreik så fort jeg prøvde å legge han, og lo som en gal når jeg tok han opp... vi fikk omsider lagt oss halv 7 på morran, stup trøtte.. hehe... Vi har lyrt på barn, men etter den lille natta der, og med tanke på at om vi får barn- enda flere våken netter- herregud, men vi gir oss ikke... helt ærlig, det er bestevenninna mi sin gutt-unge, og kjenner ungen ganske godt- jeg er fadderen hans, tror ungen er syk jeg... i allefall ikke veldig normal... la han på ryggen på fanget mitt, og etter en stund spente han alle muskler i kroppen og lagde bra... han lå sånn en liten stund i bro. og la seg ned igjen... og lagde bro igjen... kan det være normalt da? snakka med mamma om det, og hun mener det samme som meg.. det kan jo umulig være bra for ungen... tror heller ikke venninna mi og samboeren hennes har sett noe, for de har ikke sagt noen ting, og jeg vil på en måte fortelle hva jeg tror, men likevel vil jeg ikke være en syndebukk om det ikke er tilfelle... hva om jeg tar feil, men tenk om vi har rett vi andre som ser, og ikke sier noenting.. hmmm... wonder what to do...
Malama Skrevet 8. desember 2005 #2 Skrevet 8. desember 2005 Jeg har en kusine som "sto i bro" og ilskrek ganske så mye i sitt første leveår. Ikke noe galt med henne, frisk og fin jente på 11 år nå, men sint, det var hun.... Mn jeg vet ikke hvordan det var det du opplevde med den gutten. Kan du ikke snakke med din venninne om han pleier gjøre sånn da? Ikke komme med"tror noe er galt med ham" men mer "pleier han gjøre sånn" så blir det ikke så... "syndebukk" som du sier?
Veronal Skrevet 8. desember 2005 #3 Skrevet 8. desember 2005 Er ikke helt sikker på om jeg skjønner beskrivelsen din og ville ikke vært bekymret med mindre øynene til ungen hadde rullet eller noe liknende (som et anfall, mener jeg). Ungen min på øyestraks 9 mnd har aldri vært spesielt glad i å ligge på fanget, og legger seg gjerne bakover i bro og vrir seg generelt som en mark. Jeg tror forøvrig at foreldre nok er de første til å mistenke hvis noe skal være galt.
Gjest Gjest Skrevet 8. desember 2005 #4 Skrevet 8. desember 2005 jeg har ikke noe fasit svar,men du lurte på om du ville ha barn hvis det var sånn,det første du kan tenke på er at alle barn er forskjellig,det er helt anderledes å få sin egen baby enn å ha andres sin uansett.. lykke til ikke noe kjekt når sånt skjer,jeg ville fortalt det til venninnen,jeg som mor selv ville blitt veldig glad å få vite det,kanskje hun har en forklaring selv
~Belle~ Skrevet 8. desember 2005 #5 Skrevet 8. desember 2005 En venninne av meg la seg ofte i bro og gråt da han var helt liten. Hos ham var det rett og slett ordentlig mageknip som utløste det. tror ikke på at det at barnet ligger i bro betyr at det er noe galt med barnet. Sinte barn gjør også sånt har jeg sett.
Gjest Miss.Chanel Skrevet 9. desember 2005 #6 Skrevet 9. desember 2005 skreik når du gikk og lo som en gal! vel det er barn det! han lo fordi du kom å ga han vilja di, du skulle latt han grine til han sovna... det gjør vel de fleste foreldere? ellers får vi vel aldri slappa av! bro er normalt. jeg tror rett og slett du ikke vet så mye om babyer og barn jeg...
Angelfairy Skrevet 11. desember 2005 Forfatter #7 Skrevet 11. desember 2005 hadde jeg latt han ligge på rommet å skreket skulle jeg gjerne ha gjort det, men det var desverre ikke bare han på rommet. søstarn hans på 9 år var på samme rom å sov, og da hadde det nok blirr enda verre tror jeg... hehe
Gjest Gjest Skrevet 12. desember 2005 #8 Skrevet 12. desember 2005 Elskede og jeg satt barnevakt for en gutt på 8 mnd natt til søndag som var. Mareritt var det.. Han ville ikke sove, skreik så fort jeg prøvde å legge han, og lo som en gal når jeg tok han opp... vi fikk omsider lagt oss halv 7 på morran, stup trøtte.. hehe... Vi har lyrt på barn, men etter den lille natta der, og med tanke på at om vi får barn- enda flere våken netter- herregud, men vi gir oss ikke... helt ærlig, det er bestevenninna mi sin gutt-unge, og kjenner ungen ganske godt- jeg er fadderen hans, tror ungen er syk jeg... i allefall ikke veldig normal... la han på ryggen på fanget mitt, og etter en stund spente han alle muskler i kroppen og lagde bra... han lå sånn en liten stund i bro. og la seg ned igjen... og lagde bro igjen... kan det være normalt da? snakka med mamma om det, og hun mener det samme som meg.. det kan jo umulig være bra for ungen... tror heller ikke venninna mi og samboeren hennes har sett noe, for de har ikke sagt noen ting, og jeg vil på en måte fortelle hva jeg tror, men likevel vil jeg ikke være en syndebukk om det ikke er tilfelle... hva om jeg tar feil, men tenk om vi har rett vi andre som ser, og ikke sier noenting.. hmmm... wonder what to do... ← Sånn kan det være å få barn. De sover bare ikke og er rolige utenom mattidene. tenk om du får en kolikkunge og du sover to timer hver natt i tre mnd. ganske normalt det også. Desverre får man ikke bestilt rolige barn som sover da en vil.
Gjest LoisLane Skrevet 12. desember 2005 #9 Skrevet 12. desember 2005 han lo fordi du kom å ga han vilja di, du skulle latt han grine til han sovna... det gjør vel de fleste foreldere? ellers får vi vel aldri slappa av! ← Det kan jo hende at han skrek fordi han var redd, utrygg, hadde vondt i magen? Tror ikke han lo triumferende fordi han fikk viljen sin! Jeg har ikke latt mine barn ligge og skrike - jeg fikk dem ikke for å "slappe av".
viren Skrevet 12. desember 2005 #10 Skrevet 12. desember 2005 Når vårt barn sover hører vi forskjell på typen gråt, dvs skriker han hysterisk går vi inn til han, da kan det hende han ligger vondt, har hatt mareritt eller liknende. Sutring overser vi, da lar vi han bare ligge - det er også helt normalt for noen barn at de gråter før de roer seg ned og sovner. Her roer guttungen seg som regel veldig raskt når han har fått kveldsmat og blir lagt, er sjeldent noe bråk. Det er veldig individuelt, det er ikke sikkert barnet dere passet er sånn til vanlig, kanskje som noen andre her nevnte var han bare utrygg fordi foreldrene ikke var til stede. Jeg er derimot svært uenig med Lolita Lempicka som hevder at man bare skal la barn ligge og gråte til de sovner, det er forskjellige grunner til gråt og har man barn BØR man vite såpass.
Gjest Gjest Skrevet 12. desember 2005 #11 Skrevet 12. desember 2005 Det kan jo hende at han skrek fordi han var redd, utrygg, hadde vondt i magen? Tror ikke han lo triumferende fordi han fikk viljen sin! Jeg har ikke latt mine barn ligge og skrike - jeg fikk dem ikke for å "slappe av". ← Min venninne hadde et barn som var irolig. fra det var født til det var to år, så sov de på skift. nei, ikke bare idyll å få barn
Gjest Kålungen Skrevet 12. desember 2005 #12 Skrevet 12. desember 2005 skreik når du gikk og lo som en gal! vel det er barn det! han lo fordi du kom å ga han vilja di, du skulle latt han grine til han sovna... det gjør vel de fleste foreldere? ellers får vi vel aldri slappa av! bro er normalt. jeg tror rett og slett du ikke vet så mye om babyer og barn jeg... ← Lurer på om DU vet så mye om barn jeg.... Jeg syns ikke det er riktig å la ungene ligge å skrike til de sovner av utmattelse. Gjør de fleste foreldre det? Javel, da er jeg unormal for det pleide ikke jeg gjøre da min unge var liten. Visste jeg at det bare var trass og tull lot jeg han ligge en stund, men gikk inn med jevne mellomrom. Slappe av? Det får man vel gjort uansett, de færreste skriker 24 timer i døgnet, dessuten er nok de fleste foreldre innstilte på at det blir litt mer jobb når man får barn.
Helene Skrevet 13. desember 2005 #13 Skrevet 13. desember 2005 Han skrek sikkert fordi han ville teste grensene dine. Og etter endel skriking ble han urolig og fikk luft i magen. Det er ikke værre enn det. Barna tester alltid grenser, og de begynner tidligere enn enkelte tror. Ta gjerne en prat med foreldrene, men det er ingenting å uroe seg for.
Gjest Gjest Skrevet 14. desember 2005 #14 Skrevet 14. desember 2005 Han var jo bare 8 mnd, sikkert ikke vant til å være uten mor og far. Jeg vedder på at det blir mye bedre å være barnevakt for ham etter at han har begynt i barnehage (hvis han skal)! Min venninnes barn var håpløs før han begynte i barnehage. De hadde barnevakt, og han illskrek i 3 timer, tydelig ikke fornøyd med at et noen andre enn mamma og pappa skulle legge. Jeg passet ham for en stund siden, da hadde han gått i barnehage et par måneder, og blitt vant til at de som jobber der legger ham til dupp om dagen. Jeg la ham, og han la seg pent til å sove med en gang, han sov kl 19.05, hehe. Nå er han bare vrang ved leggetider til mamma og pappa, det er dem han driver å kjemper om kontrollen med.
Gjest Miloine Skrevet 14. desember 2005 #15 Skrevet 14. desember 2005 (endret) tror heller ikke venninna mi og samboeren hennes har sett noe, for de har ikke sagt noen ting, og jeg vil på en måte fortelle hva jeg tror, men likevel vil jeg ikke være en syndebukk om det ikke er tilfelle... hva om jeg tar feil, men tenk om vi har rett vi andre som ser, og ikke sier noenting.. hmmm... wonder what to do... :forvirret: ← Nei, ikke si det til dem! Det er klart at foreldrene ville ha sett det dersom det var noe galt! Foreldre er som før nevnt her de første som ser sånt. Tror du ikke venninna di ville ha sagt til deg at det "er umulig" å få lagt han dersom det var tilfelle vær dag for dem? ---og som du selv sier har de ikke nevnt noen om at det er noe problemer, og det er faktisk noe venninner med barn snakker med venninne sine om...belive me Det er nok heller det at han følte det litt utrygt og var litt redd når foreldrene ikke var der. Som mange andre her har nevnt, så er det ikke uvanlig at unger spenner seg og går opp i bru, sammtidig som dem griner! Det er bare dumt dersom du sier til dem at du tror det er noe galt med deres barn. Du kan heller bare fortelle henne på en hyggelig måte hvordan han var å passe, så får du se hva hun sier til det. og ikke virk negativ...."folk som ikke selv har barn, tror de er verdens flinkeste foreldre" og sånn er det IKKE. Endret 14. desember 2005 av Miloine
Maxi Skrevet 14. desember 2005 #16 Skrevet 14. desember 2005 Fikk inntrykk av at han kanskje kunne ha hattt vondt i magen jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå