Gå til innhold

Svulst i blæra


Anbefalte innlegg

Skrevet

Min gamle mamma på 90 år for fått konstatert svulst i blæra. Hun er henvist videre til sykehus. Hva kan vi forvente ? Er det mest sannsynlig kreft? 

Anonymkode: ea6cd...b6c

  • Hjerte 1
Skrevet

Det er det bare videre undersøkelser som viser.

Hva sier legen?

Anonymkode: f387e...b12

Skrevet

Her er det bare å vente på svaret etter undersøkelser på sykehuset. Svaret vil ligge et sted mellom en helt ufarlig cyste til kreft med spredning, og ingen her kan vite noe av dette.

Skrevet

Vent på svar. Husk at hun også er 90, og de aller fleste av oss vil utvikle svukst og kreft når vi lever så lenge. Ha alderen i bakhodet om hvor mye behandling dere eventuelt skal pushe og hvilken nytte det vil ha mtp livskvalitet.

Anonymkode: 7bd68...567

  • Liker 1
Skrevet

Har hun symptomer? God klem til deg. Det er ikke lett. 

Anonymkode: b7844...187

Skrevet

Hun har hatt blod i urinen on/off og symptomer på urinveisinfeksjon. Hun har et meget høyt funksjonsnivå, bor hjemme, mottar ingen hjelp, går en times tur hver dag og helt klar i toppen. 
 

ts 

Anonymkode: ea6cd...b6c

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...