Gjest gjest1 Skrevet 8. desember 2005 #1 Skrevet 8. desember 2005 Noe som har kattefôr å annbefalle? Og noen typer mat som dere absolutt ikke annbefaller? Det er jo så mange typer mat.. Kjenner sikkert ikke til alle.. Dette av kunn egoistiske hensikter, da jeg er på utkikk etter bra mattil lillelpus
shi Skrevet 8. desember 2005 #2 Skrevet 8. desember 2005 Jeg er fornøyd med Royal Canin. Har prøvd Olivers, men syntes pelsen ble rar med det fôret.
Gjest Embla s Skrevet 8. desember 2005 #3 Skrevet 8. desember 2005 (endret) Jeg bruker Royal Canin Outdoor 30 (for katter "in intense activity" ) som hovedfôr, også får de porsjonsposer fra Kitekat ved etterpå. (Kitekat-porsjons-maten kommer veldig godt ut på tester). Kattene mine er superblanke og fine i pelsen, og de syns denne maten er god. (de er ekstremt kresne i utgangspunktet..). Når det gjelder ikke-anbefalinger, så sier jeg på generelt grunnlag: styr unna billige merker og vær generelt obs på dagligvare-kattemat. Noe av dette er bra (eks. porsjonsposene til Kitekat) men mye er skrekkelig dårlig og gir ikke katten det den trenger. Et annet argument er at selv om maten i utgangspunktet er billigere, så spiser katten mindre av den "riktige" maten. Helhetssummen blir dermed ganske lik og katten din får det bedre. Det ligger forbrukerundersøkelser om dette på nettet hvis du søker. Endret 8. desember 2005 av Embla s
Gjest gjest1 Skrevet 8. desember 2005 #4 Skrevet 8. desember 2005 (endret) Takk for tips.Kjøper uansett ikke dagligvare fôr til hverken katten eller hunden. Sånn boksemat til katt får pus bare diarè av, så han må nok klare seg med tørrfôr. (så kommer han sikkert til å få fisk når vi har fisket osv) Endret 8. desember 2005 av becca
Gjest Pet Skrevet 8. desember 2005 #5 Skrevet 8. desember 2005 Jeg har alltid brukt Iams. Min katt ville ikke ha annet enn dette, men det hendte hun måtte spise "butikkfor" (ford jeg var blakk!) og da spiste hun mye mer enn normalt pga at det er lavere næringsinnhold i dette foret.
Elbereth Skrevet 8. desember 2005 #6 Skrevet 8. desember 2005 Kattene mine holder seg med ferskt kjøtt (mus og fugler) selv, og så får de tørrfôr inne. Det er som regel Felleskjøpets Matmons, som blir svært godt mottatt. Pelsen er tjukk og blank, og kattene er i god kondisjon. Noen ganger får de fisk eller annet smågodt, som de må dele broderlig med hunden. Til jul får de boksemat, det elsker de. Men når de har fått det, blir de fryktelig kresne en stund
Gjest Catwoman Skrevet 8. desember 2005 #7 Skrevet 8. desember 2005 Jeg varierer. Fordi hvis jeg gir henne den samme maten over lang tid, blir hun lei og nekter å spise tørrmat til slutt. Er jo fortåelig egentlig, jeg hadde også blitt lei om jeg spiste det smame hele tiden. Så det går i Eukanuba, Iams, Royal Canin og Purina One stor sett.
Gjest Gjest Skrevet 8. desember 2005 #8 Skrevet 8. desember 2005 Jeg gir Hills til mine to. Kan godt hende de hadde fått blank pels selv om jeg ga dem annet for, men det er ikke eneste indikator på om katten er sunn og vil fortsette å være det i framtida. Dagligvarematen inneholder nemlig altfor mye salter som kan gi særlig kastrater tilstoppet urinrør. Dette er i mange tilfeller dødelig. Derfor kjøper jeg kattematen i dyrebutikk/veterinær for å forebygge slike lidelser.
Arkana Skrevet 8. desember 2005 #9 Skrevet 8. desember 2005 Vår katt er svært kresen når det gjelder mat. Hun spiser Eukanuba tørrfôr (liker også Iams), og når det gjelder boksemat spiser hun kun Friskies Gourmet (de minste boksene) og kun mousse-varianten. Vi har prøvd absolutt all boksemat som finnes, selv de fra dyrlege/dyrebutikken, men de bare fnyser hun av. Og vi har vel prøvd det meste av tørrfôr også, bortsett fra matbutikk-tørrfôr. Siden tørrfôret er hovedmaten synes jeg den bør være av kvalitet, boksematen er vi ikke så nøye med, den er bare for smakens skyld.
Lilith Skrevet 8. desember 2005 #10 Skrevet 8. desember 2005 Jeg bruker Royal Canine og det funker bra!
Gjest Gjest Skrevet 8. desember 2005 #11 Skrevet 8. desember 2005 Noe som har kattefôr å annbefalle? Og noen typer mat som dere absolutt ikke annbefaller? Det er jo så mange typer mat.. Kjenner sikkert ikke til alle.. Dette av kunn egoistiske hensikter, da jeg er på utkikk etter bra mattil lillelpus ← Iallefall, gi aldri katten din melk.
Arkana Skrevet 8. desember 2005 #12 Skrevet 8. desember 2005 Og katter skal heller ikke ha for mye rå fisk. Litt er greit, vår elsker rå torsk og får litt en gang i mnd eller så. Men rå fisk skal ikke utgjøre noen stor del av en katts kosthold.
Gjest gjest1 Skrevet 8. desember 2005 #13 Skrevet 8. desember 2005 Vi bruker Royal canin Outdoor til vår kastrerte hannkatt. I tillegg får han endel kokt fisk, sei, torsk og litt boksetuna av og til.
Gjest Gjest Skrevet 8. desember 2005 #14 Skrevet 8. desember 2005 Vi gir Olivers til vår utegående, korthårede huspus. Han liker det godt, og er fin i pelsen. Riktignok kommer vi til å bestille kastrat/seniorfôr i neste omgang, da det vanlige voksen-fôret er altfor energirikt for han. (feit, blir han)
Gjest vimse Skrevet 8. desember 2005 #15 Skrevet 8. desember 2005 Og katter skal heller ikke ha for mye rå fisk. Litt er greit, vår elsker rå torsk og får litt en gang i mnd eller så. Men rå fisk skal ikke utgjøre noen stor del av en katts kosthold. ← Bare lurer på hvorfor ikke kattene skal ha for mye rå fisk?
Arkana Skrevet 8. desember 2005 #16 Skrevet 8. desember 2005 Bare lurer på hvorfor ikke kattene skal ha for mye rå fisk? ← Rå fisk inneholder et enzym som bryter ned B-vitamin, det kan føre til hjertesykdommer og nevrologiske skader.
Gjest Gjest Skrevet 8. desember 2005 #17 Skrevet 8. desember 2005 I tillegg kan rå fisk inneholde kveis en liten mark som i kontakt med magesyre vil søkevekk fra den og korteste veien er gjennom veggen i magesekken. Noe som er både farlig og smertefullt. Kveis dør når den blir varmet opp og er da helt ufarlig, både for mennesker og dyr. Pulverheksa ii
Gjest Gjest Skrevet 8. desember 2005 #19 Skrevet 8. desember 2005 TUNFISK I GELE ER BILLIG, GODT OG BRA FOR PELSEN.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå