Gå til innhold

Herpes nedentil


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det fler her med herpes som sliter med hyppige utbrudd? Jeg trenger alle tips og råd jeg kan få..

Mange år siden jeg ble smittet, viruset har holdt seg rolig så har bare hatt noen få utbrudd tidligere men nå har det blusset skikkelig opp. 
De siste to årene har jeg hatt utbrudd hver eneste måned. 
Slet veldig psykisk og var langt nede for to år siden så sikkert derfor det blusset opp igjen, men ting har ordnet seg for meg nå og er frisk og rask både psykisk og fysisk men alikevel vil det ikke roe seg. 
Har gått forebyggende på valtrex fast i to perioder nå, da får jeg ingen utbrudd. Men ca en måned etter at jeg slutter på medisiner får jeg utbrudd på nytt. 
Kan ikke gå fast på valtrex over lengre tid så må prøve uten nå. 
Har fått bedøvende salve av legen som fjerner smerten under utbrudd men skulle så gjerne fått tips om noe jeg kan prøve for å få viruset til å gå i dvale igjen

Anonymkode: 8dc12...f3a

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg sto på forebyggende i minst åtte mnd før jeg sluttet. Har nå sjeldne utbrudd, men det kommer ved stress, barbering nedentil, øvrig infeksjon i kroppen hvor immunforsvaret er trigget.  Har du stått på Valtrex lenge nok?

Anonymkode: e273e...601

Skrevet

Jeg sto på det i 6 mnd av gangen, men kanskje det ikke var lenge nok da

ts

Anonymkode: 8dc12...f3a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...