Gå til innhold

Tørketid nybygg


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Heihei! 
 

Det føles kanskje litt feil, spesielt som mann, å spørre i et forum som heter «kvinneguiden» om akkurat dette tema! Ikke at jeg diskriminerer på noen som helst måte, det finnes veldig flinke kvinnelige håndverkere! Men ja, dere skjønner 🤭 

Jeg håper uansett noen kan gi meg et svar her! 
 

Har et nybygg som straks er ferdig. Det har vært mye regnvær i høst og treverket er svært fuktig. Jeg vet det kreves opptørking til et akseptabelt nivå før man isolerer og ferdigsstiller inne. 
 

Jeg har hørt noen sagt man må regne med helt opp til 4-6 uker med tørketid på denne årsstiden. Det høres ganske riktig ut for meg i kombinasjon med byggtørkere. 
 

Men så sier entreprenøren at det tørker etter noen dager. Må si jeg er særdeles skeptisk til dette. 
 

Er det noen som vet om dette kan stemme? Har tenkt å holde et godt øye med dette selv, men er fortsatt åpen for meninger her fra folk som vet hva de snakker om 🤙 

Endret av RamboOhyeah

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...