Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg studerer eiendomsmegling og økonomi nå, og er usikker på hvilke jobber jeg bør søke når jeg er ferdig utdannet. 
 

Er det noen som jobber som eiendomsmegler og har barn, og som vil dele deres erfaringer? Strekker tiden til? Er det lange arbeidsdager hver dag? Er arbeidsdagen så hektisk og stressende som alle skal ha det til?

Lurer også på hvor mye provisjon som er vanlig som nyutdannet eiendomsmegler? 

 

Anonymkode: 2e941...92b

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er ikke eiendomsmegler selv, men kjenner en del. Det er ikke det beste yrket å kombinere familie med, da det er mange visninger som foregår på kveldstid (når interessenter slutter på jobb) og en del visninger på lørdager og søndager. Dette går jo greit hvis man har en partner som har en 8-16. Når det kommer til lønn som nyutdannet, så bør du vite det er knalltøft i starten. Mange kontorer har lønnsordningen provisjon, og som nyutdannet får du som regel de billigste leilighetene --> mindre provisjon. Kjenner mange eiendomsmeglere som måtte jobbe som bartender o.l. for å få nok inntekt. Hvertfall de som har studert på BI, for da har de hundretusener å betale tilbake i studiegjeld.. Det produseres alt for mange eiendomsmeglere i året i forhold til markedsbehovet. Nå er du jo allerede i gang, og ville ikke anbefale deg å droppe ut. 

  • Liker 1
Skrevet

Jeg jobber som megler i 9 år før jeg hoppet av lasset. Mange klarer å kombinere, mens andre ikke. Jeg fikk ny jobb før vi skaffet oss 2 barn. Det var den beste løsningen. 

Skrevet
2 hours ago, Hamburger90 said:

Jeg jobber som megler i 9 år før jeg hoppet av lasset. Mange klarer å kombinere, mens andre ikke. Jeg fikk ny jobb før vi skaffet oss 2 barn. Det var den beste løsningen. 

Hvor mye tjente du de årene du jobbet som megler? Ikke nok til å forsvare ugunstige tider?

Anonymkode: 118dc...f78

Skrevet
AnonymBruker skrev (På 24.10.2022 den 16.52):

Hvor mye tjente du de årene du jobbet som megler? Ikke nok til å forsvare ugunstige tider?

Anonymkode: 118dc...f78

I snitt 800.000,-. Nei, jeg er glad for at jeg valgte å gjøre det. Ikke angret et sekund på det :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...