Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Dette er mitt første år hvor jeg bor i et boligfelt. Tidligere har vi bodd på plasser hvor det ikke har vært naturlig for barn å gå innom oss. 
Men jeg har aldri fått med meg når de faktisk går denne runden. I år er Halloween på en mandag så regner med at det blir lagt til helgen før, men er det på lørdag eller søndag?

Anonymkode: 8322e...b1a

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Her pleier alle gå på selve halloween, så de går på mandag. Bor i Bergen

Anonymkode: 0a828...122

  • Liker 1
Skrevet

De går 31.10. mellom kl. 18 og kl 20. Vil de feste velger de selv dato for fest. "Tigging" er imidlertid ikke lov utenom noen få timer den aktuelle halloweenkvelden. I utgangspunktet er det vel mellom kl 18 og kl 20 de har lov til å gå, men yngre barn går gjerne litt før. Du kan derfor vente deg besøk mellom kl 16 og kl 20.

  • Liker 1
Gjest Athena Catalina
Skrevet

Alltid 31.10, ingen unntak 

 

Skrevet

Jaha, men så bra. Har sett noen steder at unger har gått i helgen som er nærmest Halloween, men da har jeg godisen klar på mandag og ikke før 😁

Anonymkode: 8322e...b1a

Skrevet
AnonymBruker skrev (14 minutter siden):

I år er Halloween på en mandag så regner med at det blir lagt til helgen før, men er det på lørdag eller søndag?

Anonymkode: 8322e...b1a

Nei, Halloween feires på Halloween, uavhengig av hvilken ukedag den faller på. 

Anonymkode: c9bef...ad0

  • Liker 2
Skrevet

Her feirer de gjerne Halloween i helgen nærmest dagen med utkledning og aktiviteter men de går selve godisrunden på datoen uansett hvilken dag det er. Her ringer det oftest på fra 17-21 ca men mesteparten går 18-20. 
 

Skrevet

Her går barna knask eller knep på Halloween, som da er 31.10. Halloween feires kun på Halloween. Det ringer på vår dør mellom kl 17 og 21. Halloween fest med aktiviteter, utkledning osv derimot har man gjerne den nærmeste helgen.  

Skrevet

Takk for svar alle sammen 😊 

Da tenker jeg at jeg pynter utsiden på fredag og har en store bolle med halloweengodteri klar på mandag ettermiddag 🎃

Anonymkode: 8322e...b1a

Skrevet

Barn går KUN knask eller knep den 31 oktober.

  • Liker 1
Skrevet

* Hallovenn

* Knask eller knep.

Anonymkode: d0e7f...450

  • Liker 2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...