Gå til innhold

Gravid og bekymret for reaksjonen til kjæresten


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Jeg har funnet ut at jeg er gravid. Vi er midt under flytting og har mye stress i hverdagen akkurat nå. Jeg er kjempe redd for å fortelle kjæresten dette, jeg tror ikke han takler det så bra. Hva skal jeg gjøre? 

Anonymkode: 19cba...cc9

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du må bare hoppe i det. La tanken få synke inn før dere evt tar samtalen om hva som skjer videre hvis han skulle ha en negativ reaksjon. 

Anonymkode: d16e9...693

Skrevet

Om du er usikker på om du skal beholde, ville jeg bestemt meg for dette før du prater med ham. Da er det vanskeligere å bli presset til feil beslutning for deg, dersom han skulle ha en sterk mening om hva du skal gjøre. 
 

Ellers er det bare å hoppe i det. Prøv å få til en rolig, konstruktiv samtale hvor dere får pratet ut om veien videre, men la ham få reagere på nyheten også. 

Anonymkode: e7bf3...180

Skrevet

Har dere ikke snakket om dette tidligere i forholdet? Dere bor sammen?

Anonymkode: d8d4f...a11

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...