Christiane Skrevet 7. desember 2005 #21 Skrevet 7. desember 2005 Jeg har ikke sagt at det har noe med bosted å gjøre. Jeg sier det har noe med klasse å gjøre. ← Jeg hadde nok støttet Høyre og liberalkonservatismen selv om pappa var arbeider. Men det er i høyeste grad en korrelasjon mellom klasse, bosted og valg av parti. ← Hehe. Det er nok sant Det sier alle overklassebarna i venstresiden også, de som synes at negere og sånn er søtere enn etnisk norske arbeidere. ← Hvorfor er det relevant hva overklassebarnene på venstresiden synes om negere kontra norske arbeidere?
Bønna Skrevet 7. desember 2005 #22 Skrevet 7. desember 2005 Jeg hadde nok støttet Høyre og liberalkonservatismen selv om pappa var arbeider. Jeg tillater meg å stille meg tvilende til det. Hvorfor er det relevant hva overklassebarnene på venstresiden synes om negere kontra norske arbeidere? ← Fordi de inngår i, og en dog leder, en bevegelse som er ment å ivareta norske arbeideres interesser.
Christiane Skrevet 8. desember 2005 #23 Skrevet 8. desember 2005 Jeg tillater meg å stille meg tvilende til det. ← Det skal du selvsagt få lov til. Fordi de inngår i, og en dog leder, en bevegelse som er ment å ivareta norske arbeideres interesser. ← Ja, men hva har det med denne diskusjonen eller meg å gjøre ?
Bønna Skrevet 8. desember 2005 #24 Skrevet 8. desember 2005 Ja, men hva har det med denne diskusjonen eller meg å gjøre ? ← Det har med deg å gjøre fordi det var du som spurte. Det har med saken å gjøre fordi den i høyeste grad er relatert til innvandring.
Bønna Skrevet 8. desember 2005 #25 Skrevet 8. desember 2005 Ja, jeg er kulturrelativist. ← Da anser du deg sikkert for å være en representant for arbeiderinteressene også da, regner jeg med.
Christiane Skrevet 9. desember 2005 #26 Skrevet 9. desember 2005 Det har med deg å gjøre fordi det var du som spurte. Det har med saken å gjøre fordi den i høyeste grad er relatert til innvandring. ← Da forstår jeg hvorfor du trakk det frem. Men "Bønnen", hvorfor er du så opptatt av arbeidernes interesser ?
Gjest Sexy Sadie Skrevet 9. desember 2005 #27 Skrevet 9. desember 2005 Faktisk så ser jeg på de her muslimske guttene som artikkelen i Magasinet som de største feigingene. De har sviktet sine søstre som må holde seg hjemme etter skolen, mens de selv kan utfolde seg fritt på hva det norske samfunnet har å by på. Også de norske jentene som er bra nok til å pule på, men ikke til å gifte seg med. Den er grei, men hvem i helvete sa at de her fyrene er verdige til å giftes en etnisk norsk kvinne? Finnes det noe billigere enn de her fyrene med sin dobbelmoral? Nei, de virker bare patetiske hele gjengen.
Bønna Skrevet 9. desember 2005 #28 Skrevet 9. desember 2005 Men "Bønnen", hvorfor er du så opptatt av arbeidernes interesser ? ← Fordi det i stor grad er mine interesser. Og fordi jeg ønsker å ha et varmt samfunn rundt meg.
Christiane Skrevet 9. desember 2005 #29 Skrevet 9. desember 2005 (endret) Fordi det i stor grad er mine interesser. Og fordi jeg ønsker å ha et varmt samfunn rundt meg. ← Jaja, hvis du sier så. Endret 9. desember 2005 av Christiane
Gjest Gjest Skrevet 9. desember 2005 #30 Skrevet 9. desember 2005 Fordi det i stor grad er mine interesser. Og fordi jeg ønsker å ha et varmt samfunn rundt meg. ← Mmmm.... Du mener dine egne kortsiktige interesser. Politikk er ikke økonomisk vitenskap. Og det gjelder spesielt alle raddiser og snyltere som oppkonstruerer syltynne rettferdighetsargumenter for å bortforklare sin egen parasitt-tilværelse. I mellomtiden skrus andelen offentlig sektor har av nasjonalproduktet opp i taket, som gir gode forutsetninger for konkurranseferdighetene til lille cub..æh Norge. Varmt samfunn er en kompromissløsning. Det må jobbes for at denne modellen skal funke. Sosialister jobber ikke. Sosialister får, eller er damer ansatt i det offentlige. Eller er mildt forstyrrede plantevekster som smører all fritida si utover sidene på KG.no. Hilsen en anti-konservativ-anti-sosialist-pro-blandingsøkonom
Bønna Skrevet 10. desember 2005 #31 Skrevet 10. desember 2005 Og det gjelder spesielt alle raddiser og snyltere som oppkonstruerer syltynne rettferdighetsargumenter for å bortforklare sin egen parasitt-tilværelse. ← Det er bare tullete å begynne å snakke om snylting og parasittilværelse når eiendomsretten er en statlig tvang som er tredd nedover hodene på befolkningen. Vi lever vi ikke i urtiden. I 2005 lever vi i et arbeidsdelt samfunn hvor alle snylter. Vi snylter på våre forfedres vitenskaplige arbeider. Vi snylter på hverandre. Vi snylter på produksjon som foregår uten menneskelig arbeidskraft. Hvem faen er du, som innbiller deg at du har større rett til å snylte på denne produksjonen enn de som ikke jobber? Dessuten forteller det meg det meste om din fraværende innsikt i elementære økonomiske sammenhenger, når du påstår at offentlige ansatte forbruker verdier framfor å produsere dem. Offentlig ansatte produserer verdier for hundrevis av milliarder hver eneste år, skal jeg fortelle deg.
Gjest Gjest Skrevet 10. desember 2005 #32 Skrevet 10. desember 2005 Faktisk så ser jeg på de her muslimske guttene som artikkelen i Magasinet som de største feigingene. Også de norske jentene som er bra nok til å pule på, men ikke til å gifte seg med. Den er grei, men hvem i helvete sa at de her fyrene er verdige til å giftes en etnisk norsk kvinne? Finnes det noe billigere enn de her fyrene med sin dobbelmoral? ← Tja, kanskje foreldrene som lærer dem denne dobbelmoralen.
Gjest Gjest Skrevet 10. desember 2005 #33 Skrevet 10. desember 2005 ...mens de selv kan utfolde seg fritt på hva det norske samfunnet har å by på. Også de norske jentene som er bra nok til å pule på, men ikke til å gifte seg med. Den er grei, men hvem i helvete sa at de her fyrene er verdige til å giftes en etnisk norsk kvinne? ← Det må vel være de etnisk norske kvinnene det da. Går ut fra at de ikke tvinges til å være sammen med dem?
Gjest Sexy Sadie Skrevet 10. desember 2005 #34 Skrevet 10. desember 2005 Det må vel være de etnisk norske kvinnene det da. Går ut fra at de ikke tvinges til å være sammen med dem? ← Nå satte jeg ting på spissen.
Gjest Gjest Skrevet 10. desember 2005 #35 Skrevet 10. desember 2005 (endret) Dessuten forteller det meg det meste om din fraværende innsikt i elementære økonomiske sammenhenger, når du påstår at offentlige ansatte forbruker verdier framfor å produsere dem. Offentlig ansatte produserer verdier for hundrevis av milliarder hver eneste år, skal jeg fortelle deg. ← Eh? Hvem påstod det? Legg vekk fremmedordboken, de stive frasene som bestefaren din lærte deg, og lær deg litt grunnleggende samfunnsøkonomi, du. Endret 10. desember 2005 av Mie
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå