Rosa Sløyfe Skrevet 22. september 2022 #1 Skrevet 22. september 2022 hva bruker dere på mat i mnd, toalettsaker og rengjøringsmiddel? for to personer
AnonymBruker Skrevet 22. september 2022 #2 Skrevet 22. september 2022 Jeg er bare én, men har satt opp at jeg skal bruke 500,- og 800,- annenhver uke. Så det blir 2.600,- i måneden. Jeg sjekker tilbud, prøver å følge med. Jeg har mye besøk, og mye av summen går til kaffe, saft, frukt o.l. Skal i alle fall prøve dette ut året. Det er nesten blitt sjokkerende lite å få kjøpt for 500,- kr nå. Anonymkode: 031bc...bdd
AnonymBruker Skrevet 22. september 2022 #3 Skrevet 22. september 2022 4000kr pr pers, vi er to så 8000kr tilsammen ca. Dette inkluderer rengjøringsartikler og hygiene som tannkrem, tannkost, håndsåpe osv., men ikke andre toalettsaker(de handles ikke på matbutikk og går derfor av et annet budsjett). Inkluderer heller ikke takeaway/spise ute. Vi har matkasse hver uke da som koster 1100kr for fem retter. Anonymkode: 91893...1d4
AnonymBruker Skrevet 22. september 2022 #4 Skrevet 22. september 2022 bryllup 2025 skrev (1 time siden): hva bruker dere på mat i mnd, toalettsaker og rengjøringsmiddel? for to personer 3000 per pers. Det går til mat. Toalettpapir (som er det eneste en trenger månedlig av «toalettsaker og rengjøring») drar ikke mye penger. Samme budsjett, for øvrig, som i 2000. 100 kr per pers per dag. Holder i lange baner. Anonymkode: 3d364...c87
AnonymBruker Skrevet 22. september 2022 #5 Skrevet 22. september 2022 4-5000 maks, og da er det veldig mye ferdigmat. Jeg kan ikke lage mat pga sykdom, og mannen er travel. Er av og til nede i 3500 også, spesielt i måneder vi ikke kjøper på tilbud. Toalettsaker kjøpes ikke hver måned. Anonymkode: 44904...8ae
Maskinfører Skrevet 22. september 2022 #6 Skrevet 22. september 2022 Som ungkar så ligger matbudsjettet mitt på 7 000,- i måneden dette er også ink diesel for å komme på jobb sparer ca 15 000 i måneden
AnonymBruker Skrevet 22. september 2022 #7 Skrevet 22. september 2022 4000kr i måneden på mat. Ca 500 på toalettsaker, medisiner og diverse. Vi er en voksen og to tenåringer. Anonymkode: 1bf27...8b4
Gjest Anonym Brukar0 Skrevet 22. september 2022 #8 Skrevet 22. september 2022 Jeg bruker mellom 4 og 5 tusen på mat.
Amossa Skrevet 22. september 2022 #9 Skrevet 22. september 2022 Vi bruker ca 10- 12..000 kr i måneden. Er to voksne, men barnebarna (2) spiser hos oss etter skoletid. Jeg lager også kyllingsalat til dem to ganger i uka til skolemat. Vi inviterer barn og barnebarn på middag minst 2 ganger i måneden. I høytider som jul og påske lager vi julemat som f.eks. silderetter, kjøttrull, sylterull og fårerull, også til våre voksne barn (2) og deres familier. Baker tre brød annen hver dag. Ett til oss, og de andre til barnas familier. Om vi skal spare, så blir det ikke på matbudsjettet. I dag er det sikkert mye mat som kan kjøpes billigere enn hva det koster å lage selv. Likevel synes jeg at hjemmelaget mat, grønnsaker og frukt, er verd prisen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå