Hinkelpinkel Skrevet 17. september 2022 #1 Skrevet 17. september 2022 Var på Fredrik & Louisa og ba om hjelp til å finne hvilken farge som passer meg best av Fenty Beauty sin foundation. Har en fra før, men husket ikke fargen. Dama tar på litt på kjevebeinet mitt og mener at fargen er perfekt. Jeg syntes den ser litt lys ut, men hun sier den matcher huden min. Reiser hjem og prøver den foran speilet....den er nesten kritthvit så jeg ser ut som en klovn. Går det an å klage på dette, eller burde jeg ha sett det i butikken? Lyset der var ikke allverden syntes jeg....
Djungelvrål Skrevet 17. september 2022 #2 Skrevet 17. september 2022 Kjøp en billig og alt for mørk foundation og bland litt i den lyse. Det funker og det har jeg gjort med mine bomkjøp 1
flusa Skrevet 18. september 2022 #3 Skrevet 18. september 2022 Åå,det er så kjedelig.. samme skjedde med meg.. bytter på forskjellige ting for å rette opp i det; •Jeg bruker bronzer til å fikse opp. •Blander inn en mørkere foundation. •Blander litt av foundationen inn i fuktighetskremen. Tror ikke det hjelper å klage på kjøpet,desverre. Uten at jeg er helt sikker.
CrazyCatLady2500 Skrevet 18. september 2022 #4 Skrevet 18. september 2022 Selg den på Tise. Fenty skulle selge bra. 1
jukkapalme Skrevet 18. september 2022 #5 Skrevet 18. september 2022 Legg den ut på Finn eller tise. Kan også kjøpe sånne dråper som gjør foundationen mørkere. Hvilken fargekode kjøpte du?
Hinkelpinkel Skrevet 18. september 2022 Forfatter #6 Skrevet 18. september 2022 jukkapalme skrev (49 minutter siden): Legg den ut på Finn eller tise. Kan også kjøpe sånne dråper som gjør foundationen mørkere. Hvilken fargekode kjøpte du? Kjøpte 140, har 270 fra før, som passer perfekt, men jeg blir jo litt blekere utover vinteren.
jukkapalme Skrevet 18. september 2022 #7 Skrevet 18. september 2022 Hinkelpinkel skrev (24 minutter siden): Kjøpte 140, har 270 fra før, som passer perfekt, men jeg blir jo litt blekere utover vinteren. Oi, de er det stor forskjell på, ja. Jeg er blek og bruker 150 på vår, sommer og høst, men når jeg er på mitt blekeste må jeg ha 120. Jeg syns sånne parfymedamer veldig ofte gir feil farge, jeg. Har opplevd å få både altfor mørk og "spøkelseshvit" farge av dem. Jeg pleier å sjekke swatches på nett og bruke findation.com for å finne riktig farge, den siden er helt suveren. Jeg treffer blink i de aller fleste tilfellene.
AnonymBruker Skrevet 19. september 2022 #8 Skrevet 19. september 2022 jukkapalme skrev (23 timer siden): Oi, de er det stor forskjell på, ja. Jeg er blek og bruker 150 på vår, sommer og høst, men når jeg er på mitt blekeste må jeg ha 120. Jeg syns sånne parfymedamer veldig ofte gir feil farge, jeg. Har opplevd å få både altfor mørk og "spøkelseshvit" farge av dem. Jeg pleier å sjekke swatches på nett og bruke findation.com for å finne riktig farge, den siden er helt suveren. Jeg treffer blink i de aller fleste tilfellene. Enig. Nå bruker jeg for det meste Lumene CC Cream som ikke finnes i så fryktelig mange forskjellige farger, men tidligere har jeg hatt stor suksess med å bestille foundation på nettet ved å sjekke findation.com Har fått hjelp til å finne farge på Vita én gang og det var heelt feil. Aldri igjen! Anonymkode: 01edb...c75 1
Kullsyrevann Skrevet 19. september 2022 #9 Skrevet 19. september 2022 Jeg ber alltid om å få prøve på det så jeg kan teste det ut i virkeligheten. Sier de nei går jeg til et annet parfymeri. Fargene i butikker er ikke i nærheten av dagslys, så resultatet kan se bra ut der og da og egentlig være helt feil. The ordinary har billige foundations, hva med å kjøpe en mørk foundation fra de med korrekt undertone?
Djungelvrål Skrevet 19. september 2022 #10 Skrevet 19. september 2022 AnonymBruker skrev (3 timer siden): Enig. Nå bruker jeg for det meste Lumene CC Cream som ikke finnes i så fryktelig mange forskjellige farger, men tidligere har jeg hatt stor suksess med å bestille foundation på nettet ved å sjekke findation.com Har fått hjelp til å finne farge på Vita én gang og det var heelt feil. Aldri igjen! Anonymkode: 01edb...c75 Liker også godt Lumene CC. Brukte Deep tan da jeg var på det bruneste i sommer og bestilte derfor nå Tan. Det var kjempeforskjell på de to, Tan er nærmest grå. Liker å blande den med en litt mer dekkende forundation til hverdags som f.eks Loreal Infallible.
AnonymBruker Skrevet 19. september 2022 #11 Skrevet 19. september 2022 Djungelvrål skrev (På 17.9.2022 den 23.50): Kjøp en billig og alt for mørk foundation og bland litt i den lyse. Det funker og det har jeg gjort med mine bomkjøp Men da ødelegger jo konsistensen til den opprinnelige foundationen. Hva er vits da... Anonymkode: 16efa...7aa
Djungelvrål Skrevet 19. september 2022 #12 Skrevet 19. september 2022 AnonymBruker skrev (3 timer siden): Men da ødelegger jo konsistensen til den opprinnelige foundationen. Hva er vits da... Anonymkode: 16efa...7aa Hvis du kjøper en som er veldig mørk skal det veldig lite til for å gjøre fargen litt mørkere. Fås billig på HM, er salg på sminke der hele tiden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå