Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skjønner ikke helt greia. Velling er slik jeg forstår det en mellomting mellom melk og grøt. Er det noen som gir velling til babyen sin? Hvor gammel er babyen i så fall og hva er fordelene med å gi velling i stedet for melk/grøt?

Anonymkode: 5635f...ce0

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Velling blir brukt når morsmelk ikke er mettende nok.

Skrevet

Bor i Sverige, og her er det helt vanlig å gi velling i stedet for eller i tillegg til grøt. Typ en flaske velling på senga til kveldsmat. Jeg skjønte aldri helt greia heller, annet enn at for en del babyer er det enklere å drikke velling fra tåteflaske enn å spise grøt, så de får i seg litt mer? Begynner typisk rundt samme tid som man ville begynt med babygrøt i Norge. 

Helsesøster her anbefalte det forøvrig ikke selv om det er vanlig, både for tennenes skyld og fordi det er lett å gi for mye når det er så enkelt å drikke.

Anonymkode: c7434...d3d

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...