Gå til innhold

Kan man ta slett tapet oppå ruglet tapet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Eller må man fjerne ruglete/mønstret tapet først?

hater den ruglete tapeten

Anonymkode: f6744...b68

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du må fjerne tapeten under først. Alt av rugler og slikt synes veldig godt igjennom ellers. Du kan også gå for helsparkling av den ruglede tapeten, men altså, det er en drittjobb, og ofte er det enklere å bare få av skiten under. 

Anonymkode: c3dd6...567

Skrevet (endret)

Det blir som regel synende igjennom dessverre. prøvd dette selv, da hele huset hadde sånn 80 talls ruglete tapet. Skjønner godt du hater den!

Det er bare 2 ting du kan gjøre;

1; skrape av den gamle tapeten og legge ny.

Eller 2; (som vi gjorde) -brukte sånn tykk tapet (kalles tapetfornyer) som er laget for å gi jevn struktur over gammel rugletapet. Så kan du enten male den, eller legge møsntertapet uten på den igjen. Kostet endel å legge sånn tapetfornyer siden det var så mange rom, men har ikke angret en dag. Noen rom ble etterpå malt, mens noen fikk fin tapet.

Endret av Tonjemor74

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...