Gå til innhold

Hvilke produkter "må" du ha? Og bryr du deg om ingrediensene?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Er nysgjerrig på hvilke må ha-produkter du bruker til hud og ansikt? Er det noen produkter som er veldig populære som du synes er skikkelig oppskrytt? Og er du opptatt av om produktene dine har skadelige ingredienser, typisk estrogener, parabener, alkohol/parfyme eller allergener?

Jeg er veldig glad i koreansk kosmetikk og bruker f.eks Missha sin night repair ampoule, (link til første jeg fant som selger den i Norge her https://skinup.no/products/time-revolution-night-repair-probio-ampoule) som alltid har blitt presentert som en billigere utgave av Estee Lauder sin (veldig dyre synes jeg) Night repair serum (https://www.kicks.no/estee-lauder/hudpleie/ansiktspleie/ansiktsserum/advanced-night-repair-synchronized-multi-recovery-complex-30-ml-v94021012?gclid=CjwKCAjwgaeYBhBAEiwAvMgp2uW3EYrzNDbCGJ05Zpwr5Cro0Gd0IfXOdJUP_jDdIcASgNtGBQd6_RoCMwYQAvD_BwE) og er veldig fornøyd, selv om jeg ser den har en veldig lang ingrediensliste.

Elsker YSL sin touche eclat ennå selv om denne sikkert er gått ut av trendbildet for mange år siden, det blir den på taxfree når det ferieres. 

Vil veldig gjerne bruke mer veganske og rene produkter, så har stadig prøvd litt forskjellig bl.a Humble sin deo, men synes de lukter så ekstremt "salt" og setter seg i alt av klær 😮

Vil gjerne høre hva dere elsker og hater!

Anonymkode: 5dc3c...726

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sensai sin ansiktsrens🥰

image.png.ef260e27f9ab30b3f7615d4d6573f196.png

Gjest Athena Catalina
Skrevet

Dior elsker Dior sine produkter. 

Skrevet

Clinique almost powder, og Cerave hydrating cleanser. 

Anonymkode: 8a2ea...f55

Skrevet

Paula's choice er favoritt her! Bruker ikke parfyme i produktene mine, det er ikke bra for huden. Og kan på sikt gi allergi og irritasjon på huden. 

Går alltid gjennom ingrediensene før jeg kjøper et produkt. For reklamen samsvarer sjelden med innholdet i produktet. 

Ser etter at det inneholder stoffer jeg tåler og har egenskaper som er bra for huden. Feks nicinamide, glycerin, vitaminer osv osv. Alt til sitt bruk. 

Jeg har også sensitiv hud, så må være forsiktige med aktive ingredienser. Og jeg må bruke produkter tilpasset oljete hud som jeg har. Citris acid og aha syrer bruker jeg i rens og eksfoliering for å hjelpe huden. Av og til bha. 

Eucerin har også noen produkter jeg liker godt. 

Har rens,  serum og krem på hver dag for å gjøre det enkelt og ikke tilføre for mye produkter, for da kan huden bli sår og det blir vondt verre. Og eksfolierer 1 - 2 ganger i uka. 

Anonymkode: cde12...c13

  • Liker 2
  • Hjerte 1
Skrevet

Dr Ceuracle Kombucha Essence. I lag etter lag. Love it.

Anonymkode: e8992...61f

Skrevet

CeraVe pm

Kasel 

SPF 50

Ordinary ph 

 

Anonymkode: 39c17...4c9

Skrevet

Chanel sitt løspudder ♥️

Anonymkode: 3eda5...1b4

  • Liker 1
Skrevet

Alt fra Sisley!

Anonymkode: a573a...5e0

Skrevet

Jane Irendale mineral powder

Anonymkode: 39c17...4c9

Skrevet
flusa skrev (6 timer siden):

Sensai sin ansiktsrens🥰

image.png.ef260e27f9ab30b3f7615d4d6573f196.png

Cleansing balm og creamy soap er også helt fantastiske. De bruker jeg.

Anonymkode: d9908...897

  • Hjerte 1
Skrevet
AnonymBruker skrev (8 timer siden):

Cleansing balm og creamy soap er også helt fantastiske. De bruker jeg.

Anonymkode: d9908...897

De har jeg til gode å teste,men takk for tips🤗

Skal snart på tur igjen,så kommer nok til å kjøpe litt go'saker🤗

Skrevet

Precleanser fra Dermalogica, løser opp både make-up og solkrem. Så bruker jeg vanlig rens, enten CeraVe Hydrating Oil Cleanser eller Klairs sin skumrens

Skrevet
On 8/27/2022 at 3:59 PM, Athena Catalina said:

Dior elsker Dior sine produkter. 

Jeg og ^^, 

Skrevet

Solfaktor 50

En god ansiktskrem (f.eks dermalogica)

En god øyekrem (liker Ole Henriksen)

En rens (spiller liten rolle hvilken, sminker meg svært sjeldent)

Alt må være cruelty free, det er det viktigste.

 

  • Liker 2
Skrevet

Bruker ritual sin røde bodylotion. Elsker den på lukt og at den gjør nybarberte legger smooth. 

Elizabeth Arden sin hudkrem. 

En hårolje, den var dyr 😮🫣 men håret mitt elsker den. Kan og brukes når jeg bølger håret, da den beskytter mot varme.

Ellers er det kun litt mascara jeg bruker. Bryna mine fikser ei veldig flink frisør lærling her jeg bor 😊

 

Skrevet
Peanut skrev (3 timer siden):

Jeg og ^^, 

Samme her 🥰

Liker også Paulas Choice sin hudpleie og Bare Minerals sine concealere. 

Skrevet (endret)

Jeg liker best så rene serum og produkter son mulig, altså et produkt for et spesifikt aktivt ingrediens.

Retinol (Liker Paula's Choise 1% Retinol).

C-vitamin serum (Klairs Freshly Juiced Vitamin Serum).

Niacinamide og peptider fra The Ordinary.

Hyaluronsyre-serum fra COSRX.

50+ spf, bruker Isntree Hyaluronic Acid Watery Sun Gel nå, som jeg liker veldig godt.

Endret av VoodooChild
Skrevet

Nei, alt dette over er det INGEN SOM MÅ HA! Mat må man ha. Klær må man ha. 

Anonymkode: 22556...00a

  • Liker 1
Skrevet

Spf 50 (cliniderm sin funker bra)

Tretinoin for kviser og rynker (cordes vas, reseptbelagt)
 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...