Gjest Gjesta Skrevet 24. november 2005 #1 Skrevet 24. november 2005 Tenker å lage glasur av melis, kakao og smør. Litt melk for å få den blank. Men kan jeg fryse kaken etter at glasuren er på eller vil glasuren bli ødelagt?
Arkana Skrevet 24. november 2005 #2 Skrevet 24. november 2005 Du kan fint fryse kaken med glasur. Skjærer du i tillegg kaken opp i biter før den fryses tar det bare 10 minutter å tine bitene, perfekt når man blir fysen på sjokoladekake. Jeg har selv en langpannesjokoladekake, med glasur, i biter i fryseren nettopp for slike anledninger.
Gjest Gjesta Skrevet 24. november 2005 #3 Skrevet 24. november 2005 Du kan fint fryse kaken med glasur. Skjærer du i tillegg kaken opp i biter før den fryses tar det bare 10 minutter å tine bitene, perfekt når man blir fysen på sjokoladekake. Jeg har selv en langpannesjokoladekake, med glasur, i biter i fryseren nettopp for slike anledninger. ← Tusen takk, for det var akkurat det jeg ville gjøre.
Gjest Gjesta Skrevet 24. november 2005 #5 Skrevet 24. november 2005 Mmmm... Den ble kjempegod! Det er en av Arkanas oppskrifter, sjokoladekake i langpanne. Smake?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå