Gå til innhold

Starte samleiet uten kondom- risiko?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som vet litt om risiko eller har erfaring med å gjøre store deler av samleiet uten kondom, for så å ta på når man nærmer seg målet og utløsning? 

Jeg kan ikke gå på hormonprevensjon for tiden, men er ikke interessert i å bli gravid.. føler likevel jeg leker med ilden, men er jeg bekymret med rette? Er sjansen stor for å bli gravid? Er ikke snakk om å hoppe av i svingen altså, kondomet blir tatt på en god stund før han får orgasme

Anonymkode: 6eb7b...4ef

Videoannonse
Annonse
Skrevet

For every 100 people who use the pull out method perfectly, 4 will get pregnant.

But pulling out can be difficult to do perfectly. So in real life, about 22 out of 100 people who use withdrawal get pregnant every year — that’s about 1 in 5.

https://www.plannedparenthood.org/learn/birth-control/withdrawal-pull-out-method/how-effective-is-withdrawal-method-pulling-out

Anonymkode: f72a3...c70

  • Nyttig 1
Skrevet

Hvis dere uansett skal ta på kondom, hvorfor ikke med en gang? 

Anonymkode: 3378b...425

  • Liker 1
Skrevet

Stor sjanse for precum og sædceller.

Anonymkode: 2416a...1f4

Skrevet

Vel, høres nesten ut som du vil  bli gravid med en slik taktikk. Kan da ikke vøre så viktig å prøve uten kondom?

Skrevet

Du kan få Herpes type 2 i underlivet av hudkontakt. Herpes type 2 smitter uten at man har synlig utbrudd, og det kan være at partneren din ikke vet at han har herpes. Herpes er en livslang uhelbredelig sykdom. Ville ikke hatt ubeskyttet sex før personen du har sex med har testet seg.

Anonymkode: 06f91...91f

Skrevet

Min erfaring er (app) kalendar ovulation + pulling out, sikker er bedre.


 

Skrevet
AnonymBruker skrev (17 minutter siden):

Hvis dere uansett skal ta på kondom, hvorfor ikke med en gang? 

Anonymkode: 3378b...425

Vi blir rett og slett veldig revet med i starten og begynner uten

TS

Anonymkode: 6eb7b...4ef

Skrevet

Jeg og x-en gjorde dette i årevis, tok det på litt før han kom, ble aldri gravid. Men, så var vi også i en slik livssituasjon at det ikke gjorde noe om vi fikk et barn heller, vi var voksne, god økonomi, stabile jobber osv. Men hadde det ikke vært tilfelle hadde nok kondomet kommet på med en gang.

Anonymkode: 3db7b...d55

Skrevet

Min mann hoppet av i svingen, og det ble det barn av.

Anonymkode: d41d7...f99

Skrevet
AnonymBruker skrev (På 21.8.2022 den 23.02):

Min mann hoppet av i svingen, og det ble det barn av.

Anonymkode: d41d7...f99

Kan jeg spørre hvor lenge dere holdt på slik før du ble gravid?

Anonymkode: 6eb7b...4ef

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...