Gå til innhold

Mistenker lipødem


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg mistenker at jeg kan ha lipødem. Har alltid hatt kraftigere underkropp enn overkropp, og ble i ungdomstiden mobbet for "fotballegger".

Etter barnefødsler og overgangsalder føler jeg at bena begynner  bli større. Prøver jeg gå ned i vekt blir jeg fort mindre på overkroppen mens bena er uendret. Er også veldig forverring med cellulitter på framsiden av lårene ned til knea.

Sliter også med rastløse ben om nettene - noe jeg har gjort i lang tid.

Vurderer nå bestille tid hos legen, men har hørt rykter om at leger ikke er så flinke når det kommer til lipødem.

Til dere som har lipødem - hva fikk dere til å mistenke dette? Og ble dere tatt seriøst av legen? Er det noe hjelp å få?

Anonymkode: 85591...1fa

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Kjenner ei som har det, og vet at det tok litt lang tid før hun ble hørt. Men hun fikk jo diagnosen tilslutt. Og det er en del år siden nå, så det var kanskje vanskeligere da, enn nå. 

Hvis du har mistanke om at det kan være lipødem, så må du ikke gi deg på det. 

https://www.nllf.no/lipodem/#1640908591275-3786e5b7-b356

Her er noen grupper(og en blogg) på Facebook du kan sjekke ut - kanskje det kan hjelpe: 

E55791CD-4B08-4DF4-95E5-494D94C1AD68.jpeg

A7398DBF-1770-4974-857E-56B5F64F13BE.jpeg

CF5E3F79-3868-459A-B40D-ADF56D9852DB.jpeg

Anonymkode: fa28d...260

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...