Gjest Gjesta Skrevet 19. november 2005 #1 Skrevet 19. november 2005 sjokoladekake, men har ikke bakepulver. Har heller ikke surmelk eller noe fancy. Noen som kan hjelpe?
Arkana Skrevet 19. november 2005 #2 Skrevet 19. november 2005 Saftig sjokoladekake 100 g smør 2 egg 3 dl sukker 2,5 dl hvetemel 4 ss kakao 1½ ts vaniljesukker ½ krm salt Visp egg og sukker luftig. Smelt smøret og tilsett det. Bland det tørre og rør det inn. Hell i en smurt og strødd springform og stek ved 200 grader i ca 20 minutter.
Gjest Gjesta Skrevet 19. november 2005 #3 Skrevet 19. november 2005 Saftig sjokoladekake 100 g smør 2 egg 3 dl sukker 2,5 dl hvetemel 4 ss kakao 1½ ts vaniljesukker ½ krm salt Visp egg og sukker luftig. Smelt smøret og tilsett det. Bland det tørre og rør det inn. Hell i en smurt og strødd springform og stek ved 200 grader i ca 20 minutter. ← Tusen takk Arkana, du er en knupp! Men hva er en springform? Jeg har vanlig rund kakeform, går det eller? Og hva står krm for?
Kristin Skrevet 19. november 2005 #4 Skrevet 19. november 2005 Men hva er en springform? Jeg har vanlig rund kakeform, går det eller? :enig_anim: Og hva står krm for? ← krm er kryddermål 1ml.. 1/5 av en ts
Nella Skrevet 19. november 2005 #5 Skrevet 19. november 2005 På detsoteliv.no ligger oppskrift på "brownies med kakao" og den er veldig enkel og greit sånn til en annen gang. Ble min løsning her en natt. Ganske god til å være med kakao istedet for sjokolade også.
Arkana Skrevet 20. november 2005 #6 Skrevet 20. november 2005 Men hva er en springform? Jeg har vanlig rund kakeform, går det eller? ← Springform er en rund kakeform hvor bunnen kan tas av, det er sikkert det du har, for det er en veldig vanlig type kakeform. Uansett så bruker du bare det du har.
Gjest Gjesta Skrevet 20. november 2005 #7 Skrevet 20. november 2005 Springform er en rund kakeform hvor bunnen kan tas av, det er sikkert det du har, for det er en veldig vanlig type kakeform. Uansett så bruker du bare det du har. ← Takk, ja det er akkurat det jeg har. Da skal jeg prøve den kaken.
Gjest Gjest_Gunnhild_* Skrevet 19. januar 2010 #8 Skrevet 19. januar 2010 Har akkurat prøvd oppskrifta og vil fortelle om min erfaring med den. Kaka ble god men jeg ville nok kalle den en brownie istedet for sjokoladekake. Vær obs på at tiden i ovnen vil variere noe alt etter tykkelsen på kaka. Jeg hadde den i 24 cm rund springform, noe som ga ca 2 cm tykkelse. Det var nok med 18 minutter. Kaka anbefales servert med is
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå