Gå til innhold

Noen som vet hva slags utslett dette er? (Bilder)


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei.

Dette utslettet har dukket opp nesten overalt på beina mine. Jeg har aldri hatt noe sånt før, men jeg har sensitiv hud som har hatt eksem og utslett før.

Det ser litt verre ut enn sånn det kommer fram på bildene. Det svir svakt hele tiden, bare friksjon fra en bukse gjør vondt, og uansett hva jeg smører på så svir det. Huden kjennes tørr og rød der utslettet er. Jeg har hatt det i kanskje fem dager, og det har gradvis blitt mer rødt.

Hvis noen kjenner igjen hva dette kan være hadde det vært en stor hjelp.

*edit: skrivefeil

20220711_114516.jpg

Endret av kokosnøtt
Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

jeg har et råd: gå til lege

Anonymkode: eafa5...fb9

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Har du nettopp vokset eller barbert? 

Anonymkode: 5c33e...27c

Skrevet
21 minutter siden, AnonymBruker said:

Har du nettopp vokset eller barbert? 

Anonymkode: 5c33e...27c

Jeg har barbert ja, men det så likt ut før jeg barberte. Jeg stoppet også å barbere da utslettet kom, for jeg trodde jeg hadde irritert huden, men det fortsatte å bli verre allikevel. Det minner heller ikke om sånn huden min av og til kan bli irritert av barbering. Og dette føles mye mer ubehagelig, det er en konstant sviende følelse.

AnonymBruker
Skrevet

Soleksem? Eller pga barbering.

Anonymkode: dc8f0...eed

Skrevet
1 hour ago, AnonymBruker said:

Soleksem? Eller pga barbering.

Anonymkode: dc8f0...eed

Jeg har vært veldig forsiktig med solen den siste tiden, så det kan ikke være det. Og det føles verre og helt annerledes enn irritasjon etter barbering. Føler på meg at det er noe annet, men aner ikke hva.

AnonymBruker
Skrevet

Du har ikke fått korona?

Anonymkode: cb11f...b9d

AnonymBruker
Skrevet

Det kan være betente hårsekker eller varmeuslett.

Anonymkode: 9a0a5...c6e

Skrevet
22 minutter siden, Lillemy_87 said:

Jeg får noe lignende når jeg svetter, kalles varmeutslett. Kanskje det er det?

https://www.lommelegen.no/hud/eksem/artikkel/varmeutslett/68998797

Åh, tusen takk. Det kan være det er varmeutslett ja. Jeg har jobbet mye fysisk i det siste, ute i solen mens det har vært veldig varmt, blitt svett ofte. Håper det er dette, og ikke noe mer komplisert.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...